Kterou růži vybrat?



host - 228.179 (?)
29.5.2016 22:26
Přijde mi jako Ingrid Bergman.. Měla jsem ji, jen tedy nevím ta barva, zdála se mi ta moje tmavší.. No uvidíte, co napíše paní Květa ;)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 23.208 (?), 23.5.2016 14:39, zobrazeno: 6635x

Prosím, mohl by mi někdo poradit s výběrem růže? Hledám sadovou růži 160 – 200 cm vysokou, remontující, růžovou, květ pokud možno poloplný nebo plný (není podmínkou). Růže jsou určené k výsadbě podél plotu u silnice. Ideálně by měly plot zakrýt.Na stanoviště svítí slunce od 9 hod do cca 18 hod. Jedná se o okrajovou část České Sibiře. Můj předvýběr: Astrid Lindgren, Prairie Joy, Appeljack a Felicitas od Pelců. Astrid je favoritka, ale mám obavy, že keř je sice dostatečně vysoký, ale ne příliš rozložitý a musela bych sázet příliš hustě. Děkuji za odpověď, Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 118.126 (?), 24.5.2016 10:04

Zdravím, napadá mě Eden rose nebo Louis Odier :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.26 (?), 24.5.2016 14:35

Z těchto předvybraných růží by mou favoritkou byla také Astrid L. Bude dělat mohutný a vzpřímeně rostoucí keř. Nenemocná, poměrně bez péče.

Druhou volbou by pak byla Felicitas, nutno počítat s přepadavým habitem. 

Vzhledem k lokalitě by Louise Odier byla šťastnou volbou. Nenamrzá, II. flor slabší. Nejbohatěji kvete na vodorovně vyvedených větvích. Je mohutnější, zabere více místa (rozteč sázení). Kouzelně voní. 

Eden Rose bych kvůli možnému namrzání nedoporučovala, zbylé dvě kanadské růže - měly by být odolné mrazu, otázkou je, jak budou květy snášet letní parna. P.Joy (říkala kamarádka) prý ano. 

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 23.208 (?), 26.5.2016 12:29

Paní Květo, mnohokrát děkuji za vyčerpávajíc odpověď.Moc jste mi pomohla.

Teď už jen vyřešit problém s hryzci. Na jaře byl dvorek jedno velké oraniště. V místě, kam by měly přijít růže, sice žádné kopečky nebyly, ale kdo ví, co bude za rok.  Napadlo mě zasadit růže preventivně do košů z králičího pletiva. Ale co až začnou kořeny růst sílit? Nebude jim to vadit?

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.153 (?), 29.5.2016 17:35
Paní Květo, vidno že sa v ružiach vyznáte. Chcem Vás poprosiť či by Ste vedeli podľa fotiek identifikovať ružu ktorú mám na kmienku v predzáhradke. Priznám sa, že ako ovocinár som donedávna považoval za krásnu kvitnúcu jabloň a "nejaké ruže" ma nezaujímali. Táto sa ale stala jednou z dominánt predzáhradky po jej rekonštrukcii a teraz ľutujem že som si nezapamätal o akú sortu ide. Takáto krása sa ale nedá ignorovať, a to ani nehovotím o nádhernej vôni... Pokúsite sa mi pomôcť? Posielam to z mobilu a nedá sa odoslať viac fotiek k jednému príspevku, tak sa ospravedlňujem že 4 fotky pošlem osobitne. Ďakujem. Ivan Hlavatý Prvé foto - celkový pohľad, výška je cca 2 metre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.153 (?), 29.5.2016 18:09
Pro paní Květu - detail ruže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.67 (?), 29.5.2016 18:45
Pro paní Květu - polodetail. Takto kvitne od mája do októbra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.67 (?), 29.5.2016 18:53
Pro paní Květu- polodetail. Takto kvitne od mája do októbra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.163 (?), 29.5.2016 21:31
Pro paní Květu - posledné foto. Ivan Hlavatý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 29.5.2016 22:26
Přijde mi jako Ingrid Bergman.. Měla jsem ji, jen tedy nevím ta barva, zdála se mi ta moje tmavší.. No uvidíte, co napíše paní Květa ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika