Jak ostříhat tuto růži?



host - 248.21 (?)
31.7.2014 22:58

Konvalinko, nenapadlo mne, že by tazatelka nevěděla, že to je pnoucí růže a ty že se stříhají jinak, než obvyklé velkokvěté. A omlouvám se za překlep - napsala jsem vyhrát místo "vyzrát"...

A pro tazatelku : u pnoucích růží se výhony na jaře nezkracují, nové dlouhé výhony se vyvazují k opoře. Odstraňují se jen slabé a suché, nebo přestárlé. Ty silné do stran trčící zastřižené výhony na vaší fotce měly být ještě za měkkého stavu vyvázány a ne řezány, proto to teď nevypadá hezky. Zatím je tam ale nechte, pokud se budete o růži řádně starat, jistě vyrazí odspodu nové silné výhony, které keř doplní a časem ty nehezké odstraníte.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

hejrka - (4) - 241.132 (?), 31.7.2014 14:31, zobrazeno: 8806x

Dobrý den, můžete mi, prosím, někdo poradit jak ostříhat tuto růží? Je stará asi čtyřicet let a myslím, že ji nikdy nikdo moc nestříhal. 

Děkuji Jana



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.21 (?), 31.7.2014 16:11

No ona stříhaná byla, až moc - místo toho, aby byly výhony vedeny, tak se prostě ustřihly... Ale růže se stříhají zjara, když kvete forzýthie ("zlatý déšť), ne teď. Pokud byste ji stříhala teď, začla by tvořit nové výhony, které by do podzimu nestačily dostatečně vyhrát a přes zimu by zmrzly. Takže počkejte na jaro - zatím můžete odstranit jen suché a příliš slabé výhony. Na podzim před zimou ji pořádně přihrňte kompostem, ať nabere živiny. Pokud byste ji něčím chtěla přihnojit ještě letos, tak již jen síranem draselným pro vyzrání výhonů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 31.7.2014 21:48

Lído, napsala jste to hezky, jenom jste zapoměla upřesnit pro tazatelku, že je to,,pnoucí" růže a tudíž se nestříhá na 50cm, ale jak jste správně podotknula: výhony se vyvazují. Pomohla by jí nějaká kovová síť, růžový oblouk... Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.21 (?), 31.7.2014 22:58

Konvalinko, nenapadlo mne, že by tazatelka nevěděla, že to je pnoucí růže a ty že se stříhají jinak, než obvyklé velkokvěté. A omlouvám se za překlep - napsala jsem vyhrát místo "vyzrát"...

A pro tazatelku : u pnoucích růží se výhony na jaře nezkracují, nové dlouhé výhony se vyvazují k opoře. Odstraňují se jen slabé a suché, nebo přestárlé. Ty silné do stran trčící zastřižené výhony na vaší fotce měly být ještě za měkkého stavu vyvázány a ne řezány, proto to teď nevypadá hezky. Zatím je tam ale nechte, pokud se budete o růži řádně starat, jistě vyrazí odspodu nové silné výhony, které keř doplní a časem ty nehezké odstraníte.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.132 (?), 2.8.2014 11:06

Dámy, nenapadlo, dotaz byl jen zoufalým pokusem zjistit, jak s tím naložit. :-) Takže děkuji. V tom případě by to asi chtělo někam přesadit, protože tady se opravdu pnout nikam nemůže. Asi proto jí dřívější majitel domu stříhal jako "velkokvětou. 

Děkuji, zkusím se podle Vašich rad zařídit. j. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.88 (?), 2.8.2014 12:53

40 let strarou růži nepřesadíte, bude mít kořeny až k protinožcům. Pokud ji chcete zachovat někde jinde, tak jedině nařízkovat (jsou tady o tom vlákna).  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika