Zpracování révy na šťávu



flint madox - (22) - 121.7 (?) 
4.10.2012 15:31, zobrazeno: 9786x

Mám na zahrádce révu, které se letos urodilo poměrně dost, ale ne tolik, aby z ní šlo udělat víno.Nezná někdo recept jak konzervovat révu jako štávu nebo džus na uskladnění.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 196.57 (?), 3.3.2013 14:51

Uz je to hodne roku, co jsme s manzelkou snazili uchovat hroznovou stavu. Neco se podarilo, neco ne. Zjistili jsme, ze se nesmi stava zahrat na viz jak 80 oC. Pri vyssi teplote je z toho kompot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.114 (?), 3.3.2013 15:57

Já vinnou révu nemám, ale u jablek vylisovanou šťávu zmrazím v PET lahvích v mrazáku při -20°C (poror - nutno ponechat v lahvi mezeru kvůli roztažnosti ledu) a pak postupně lahve rozmrazuji a piji čerstvé. U vinné šťávy by to mohlo fungovat podobně, ale nemám s tím praktické zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.192 (?), 3.3.2013 19:34

Minulý rok jsem na dnech otevřených sklepů v Pavlově kupoval marmeládu z Cabernetu Sauvignon.Chutnala skvěle, nebyla úplně rozmixovaná do jemna, ale byly ponechány menší kousky bez peciček.Přidávali jsme to k svíčkové omáčce místo brusinek.Zkusím to také udělat.Jelikož dělám marmeládu z fíků, tak si myslím, že bude postup podobný.Krátce povařím, smíchám s želírovacím cukrem dle návodu a ještě horký dávám do skleniček.Lze přidat i kyselinu citronovou.Akorát s hrozny a odpeckováním bude větší práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.44 (?), 12.3.2013 15:18

Stava a dzus [ juice ] je jedno a to same. Stava   cesky, dzus   anglicky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika