Zkracování hlavního výhonu v 1. roce



host - 159.172 (?) 
27.8.2012 16:34, zobrazeno: 4236x

Mohl by mi prosím někdo zkušený poradit? Mám první rok zasazenou stolní odrůdu révy (těžká půda, 300 m.n.m.). 3 sazenice mají jeden hlavní výhon 3m, 2m, 2m. Mám hlavní výhon seříznout? Pokud ano, v jaké výšce? Pak asi budou rašit zálistky. Mám je taky pak odlamovat?

Někde se píše, že se má hlavní výhon v září seříznout, někde se píše, že ve výšce 2m a někde se nepíše o zřezání vůbec, někde, že se mají zálistky vylamovat jen do výšky 2 m pak už ne, aby se zpomalil růst.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 29.8.2012 7:48

No zkušený nejsem, bo letos začínám. Mám 20 hlav. Nevím jestli úplně dobře, ale postupuji dle def. osečkování pro další roky.

4. Osečkování
Je to odstraněni vrcholů letorostů koncem srpna nebo začátkem září, čímž se dosáhne:
- dočasné zastavení dalšího růstu letorostů
- podpora rychlejšího vyzráni letorostů
- lepší vývin oček pro příští květní násadu
- lepší vývin hroznů

Na drátěných konstrukcích středního vedení (horní drát ve 190 cm) je možno osečkování provést srpem nebo
kosou ve výši 30 - 40 cm nad horním drátem.

No a tak vzhledem k tomu, že mám horní drát okolo 195, tak to dělám tak, že sazenice, která už přerostla drátěnku o 1m zakrátím 30-40cm nad drátěnkou.

Fazochy v horní části nad budoucím kmínkem nechávám. Osobně to beru tak, že réva obecně je dost bujná rostlina, která řez přímo miluje. :-) Tak jí ho dopřávám.

S pozdravem GB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika