Zasychani kvetu revy



Stránky: 1,  2   
ondro - (48) - 39.55 (?) 
14.6.2016 11:52, zobrazeno: 6629x

Reva nasadila kvety ale tie zastavili vyvoj a zasychaju cele s uponom alebo sprchavaju kvety a zostane len upon. Vsetko mam len 1-3 rocne mlade korene.Toto mi tento rok robi v zasade odroda Čarli. Mam asi 6 korenov a spociatku nasadili vsetky solidny pocet strapcov, ale uz vsetky zaschli alebo k tomu nemaju daleko. Vlani 2 korene Carli prvy krat rodili a nic take som nepozoroval - nasadili vela strapcov - ja som radsej ponechal len jeden a zvysok odstranil. To iste urobil aj Solaris na Kober5BB (viem, ze tento podpnik podporuje sprchavanie). Ciastocne sprchavanie malej casti strapca pozorujem aj na napr. Garolde hned vedla - pomerne bezvyznamne. Galahad to vobec nerobi. 

Tento problem by mohol byt sposobeny nedostatkom boru? Ale u Carliho ma prekvapuje, ze korene su v roznych miestach a s roznym typom pody, nechce sa mi verit, ze vsade by bol nedostatok boru. U mna su na mnohych miestach velmi rozdielne druhy zeminy predpokladam, ze z navazok, vykopov a pod. Lokalita upatie Karpat, nad nami su vapencove skaly, 3km dalej bola aj tazba vapenca. Cital som, ze prebytok vapenca sposobuje zle prijimanie napr. boru. Ale paradoxne v travniku vedla mi dost rastie mach co by skor znacilo kyslu podu. 

Na viacerych korenoch pozorujem aj deformovane listy, je to znak nedostatku boru? Je to aj na Carli aj na inych odrodach.

Hlavne otazky:

1. co je pricinou?

2. co sa da proti tomu robit? a kedy?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 14.6.2016 12:02

Nemá to žízeň?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 14.6.2016 12:11

Z cca 150 odrůd u mě sprchávaly dvě. Jedna moštová až po odkvětu a Monarch. Nevím, jestli se jedná o nedostatek bóru, ale přihnojoval jsem Monarch na list už letos dvakrát a zdá se mi, že je to lepší. Někde na ukrajinské stránce jsem četl, že je dobré nechat na keři hodně výhonů, aby tak mohutně nerostly ty zbývající.
Zajímavé je, že Čarli ani Garold to u mne nikdy nedělají, totéž platí o Solarisu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ondro - (48) - 39.55 (?), 14.6.2016 12:40

pripajam dalsie obrazky

carli
carli
Carli
Carli
Carli
Carli
Carli
Carli
Carli
Carli
Vostorg idealnyj
Vostorg idealnyj
Rosfor
Rosfor
Kismis Elita
Kismis Elita
solaris
solaris
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.13 (?), 14.6.2016 15:44
Letos zasychají některá poupata, ale pouze na solarisu na obou stanovištích.Loni jsem to nepozoroval.Myslím, že sprchàvání to není, když to ještě nekvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 217.13 (?), 14.6.2016 15:48
P.S. k fotu.Proti plísni révové a padlí zakročeno kvůli některým stolákům před asi deseti dny. Ještě foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 195.71 (?), 14.6.2016 16:27

pernospora... postříkat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.13 (?), 15.6.2016 7:42
Je to opravdu perenospora na květech vychvalovaného solarisu kdyz na stejných místech háklivé odrudy nic takového nevykazují?Tak to stříknu raději ještě jednou i když někde do květu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 14.6.2016 22:24
Podívejte se na téma Listy révy - co je příčinou dal jsem tam několik fotek moji révy a deformovaných listů, že by taky nedostatek boru jak tam napsal jeden pisatel? katoo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 24.6.2016 12:03

Jak jsem se tak díval na ta poupata na fotkách, kde jejich střapce jsou vytáhlé, poupata atrofická, tak můžu říct, že jsem míval (a stále někdy mívám) něco podobného, ale zatím se mi nestalo, že by u mě někdy byla takto postižená jen část střapce a část nepoškozená.

Nicméně - každý rok stříkám během vývinu poupata Sanmitem. Stříkám opravdu pouze poupata a sem tam stříknu i viditelně napadené listy.
Nevím zda poupata napadají hálčivci nebo svilušky, ale Sanmite vždycky zabral a to dokonce v i případě, kdy už se zdálo být poupě ztracené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika