Zarezanie do kmienka vinica



robert7 - (1) - 164.91 (?) 
30.3.2016 20:58, zobrazeno: 5262x

Zdravim vsetkych,

celkom sa mi paci tato americka metoda zmladzovania vinica. Vie mi niekto vysvetlit vyznam zarezavania do kmienka pri ockovani vinica do stareho dreva? Je to len na znizenie tlaku na ocka spomalenim miazgotoku? Ma to aj iny vyznam? Ma s tym niekto skusenosti?

Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ondro - (48) - 12.170 (?), 8.4.2016 17:24

skusenost nemam, tiez ma to zaujima. 

Ja som to z videa na webe pochopil tak ako vy. Predpokladam, ze miazga skodi ocku ked ho zaleje. 

robia to aj na tomto videu, a vysvetlia to tak ako ste spominali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 7.6.2017 20:59

Zarezanie do kmena kusok nad zemou som praktizoval tento rok pri prestepovani starej revy. Ci to je alebo nie je potrebne sa ukazuje samo. Ked reva silne slzi a zalieva to nove ocka - to je zle a tomu zabranime prave tymi zarezmi na kmeni. Tym zacne slzit prave ten zarez a zmensi sa slzenia v mieste ockovania - tymto ochranime ocka. Na videu robili zarezy pilkou - na to nevidim dovod - ja som to urobil ostrym nozom, hlbku som zvolil pokusne tak aby to tam primerane slzilo. 
Treba kontrolovat aj neskor slzenie na novych ockach a v pripade potreby obnovit / prehlbit zarezy na hlavnom kmeni nad zemou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.53 (?), 10.8.2017 22:19

Ten pán to tam jasně říká, že nechce mít ruce ulepené od mízy a proto to dole nařeže. Říká, že chcete aby to teklo dole a ne nahoře v místě kde budete roubovat. Míza by roub utopila, nenarostl by kalus. Dál tam říká, že se má přijít ještě druhý den po roubování a znontrolovat, jestli roub není zalitý mízou a jestli se na vršku uřezaného kmínku netlačí míza, pokud ano, má se pilou nařezat dole kmínek ještě víc.

Každý má hold své zkušenosti a hlavně své podmínky. Já dole nic nenařezávám a míza mi to neutopí. Očkuji až po jarním slzení, v době, kdy réva už roste (červen) teprve vytáhnu uchované rouby a jdu na to. V tu dobu to naopak chce vlhké počasí, aby roub nezaschl. Vím, že třeba pan Řezáč doporučuje očkovat již koncem března, ale to se mi absolutně neosvědčilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.158 (?), 17.9.2017 14:33

prosim vas ako uchovavate rouby do června v domacich podmienkach?skušal som to v chladničke ale priliš vyschli a pivnici zase splesneli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.131 (?), 19.9.2017 20:37

Rouby zabalit do mokrých novin, 2 - 3 vrstvy igelitu a občas je kontrolovat a znova namočit.

V mojí ledničce balíček dám k zadní stěně, kde je nejnižší teplota. Trocha ledu nevadí, spíše naopak, ale bavíme se o ledničce ne o mrazáku.

V ledničce je velmi nízká vzdušná vlhkost a rouby bez ochrany po několika dnech zaschnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika