Zahnuté konce letorostů



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?) 
11.6.2013 7:21, zobrazeno: 3529x

Dobrý den,

Nějak se mi kroutí konce letorostů. Je to normální, nebo je někde chybka? Vzhledem k tomu, že začínám, tak jsem toho už přečetl tolik, že už nevím zda-li je to problém révy, popř. jaký. Vím jen, že jsem o tom někde, něco četl. blush

Zahnuté konce (odrůda Hibernal)
Zahnuté konce (odrůda Hibernal)
Zahnuté konce (odrůda Hibernal)
Zahnuté konce (odrůda Hibernal)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 11.6.2013 7:26
Dělá mi to samé, já osobně si myslím že je to normální. Mám to u bujně rostoucích odrůd i u odrůd pomalusrostoucích, prostě skoro u všech. Vyjímkou jsou nově vysazené malé sazenice. Réva roste v současných podmínkách jako divá, i ty rozestupy mezi listy tomu nasvědčují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.6.2013 7:47

ty konce se zdají být OK, spíš je divné jak jsou letorosty tenké! možná málo N?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 11.6.2013 7:59
Málo N asi ne, pokud je teplo a vlhko tak to takhle žene.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 11.6.2013 7:53

Měl jste číst víc, nebo pozorněji, je to naprosto běžné, konec letorostu se napřimuje až napodzim, s koncem vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 11.6.2013 10:19

Zahnuté konce letorostů jsou normální. Pokud jsou však příliš zahnuté s velmi bujným růstem, často to svědčí o nadbytku dusíku, tzv. háčkování letorostů. To ale není váš případ. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 11.6.2013 10:42

Děkuji všem za info, možná, že jsem o tom někde četl v souvislosti s tím nadbytkem N.

Jestli ho mám hodně, nebo málo netuším. Půda byla poměrně vyhnojená před výsadbou. Loni v prvním roce to udělalo 3m výhony. Přes rok mulčováno trávou. Hrst Cereritu a letos na jaře letos hrst bezchloridového Cereritu s vyšším obsahem Mg.

Nechal jsem letos(2 rok). 4 letorosty a maj zatím tak do 50cm. Pokud nepůjdou, tak je asi budu muset probrat.

Za kvalitu obrázku se omlouvám byla to původně snaha o něco jiného(test objektivu v protisvětle), proto ten podhled.

Stav Letorostů
Stav Letorostů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika