Výsadba odrůd révy bronner, souvignier gris



host - 19.131 (?)
24.10.2016 12:32

S. Gris máme vysázen na jižním svahu JM 240 m. n. m. Půda - vápenité váté spraše.  U odrůdy zatím žádnou zvláštní aromatiku nepozoruji, ale líbí se mě odolnost proti chorobám - včetně plísně šedé a vitalita. Dané lokalita je více jak 100 let osázená vinící, přesto sazeničky dobře rostou, žádné projevy únavy půdy.  U nás patří mezi nejpozdnější odrůdy.

Zatím jsme kvůli jarním mrazům ještě nevyrobili pořádný vzorek vína / to u mě znamená alespoň 50 litrů vína/.  Snad se to podaří příští rok,  sazenice jsou pěkné a doufejme, že zase nezmrznou.

Dobrý nástup mladých sazenic, který popisujete je typický i pro další odrůdy z této rodiny odrůdy Solaris.  Hlavně si pohlídejte roztoče, kteří bývají ve druhém, někdy i třetím roce po výsadbě problém, hlavně hned v druhém roce necháte kmínky.  S růstem populace dravců a vitalitou sazenic tyto problémy ve třetím, nejpozději čtvrtém roce zmizí. Stejně jako příznaky problémů s výživou, které se manifestují podobně jako nedostatek hořčíku a pro rodinu Solaris, ale také Mery nebo některé stolní odrůdy jsou typické.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
barnjiri - (4) - 162.251 (?), 19.10.2016 13:24, zobrazeno: 8404x
Dobrý den máte někdo zkušenosti s odrůdami bronner, souvignier gris a rondo. Chtěl bych se je vysadit na pozemek se sprašovito jílovo hlinitou půdou.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.131 (?), 19.10.2016 21:03

S. gris mám asi pět let v podobných podmínkách. Je to   dobře rostoucí otužilá odrůda, odolná k houbovým chorobám i proti hnilobě.

Rondo mám delší dobu - velmi rané, také vitální.

Bronner jsem nevysazoval, protože mám Mezlink, který je mu podobný a který je u nás pozdní a dosahuji málo zajímavé cukernatosti - mám raději Solaris nebo Muscaris - každý rok přívlastková vína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
barnjiri - (4) - 162.251 (?), 20.10.2016 12:22

Děkuji. A jestli se můžu zeptat jaké dosahujete úrody sladkosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.131 (?), 20.10.2016 17:44

Loni Solaris 28 oNM, Muscaris 25, S. gris 22, Rondo 23

Letos Solaris 22 /musel být sklizen dřív kvůli loupeživým včelám, Rondo 22,

Muscaris 25, S. gris 21

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 21.10.2016 14:59
V předešlých příspěvcích je psáno o muscarisu.V jakých nadmořských výškách jej dostanete do těchto cukernatostí?A co vínko z něj.Dá se to třeba přirovnat k muškátu moravskému nebo k něčemu jinému.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.27 (?), 22.10.2016 11:22

S.gris jsem letos na jaře vysadil 75 hlav. Připravil jsem mu slušné podmínky pro růst a tak koncem srpna měly skoro všechny přes 2 m a krásné silné stonky. V zimě zakrátím asi na metr a příští rok nechám na čtyři výhony. Odolnost proti plísni révové na listtech letos úplná. Náznaky padlí sem tam a velmi slabé.

Prosím kolegu, co S.gris má asi 5 let o víc informací o úrodě, v jaké lokalitě ho má, termín dozrán, chuťově a tak. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.131 (?), 24.10.2016 12:32

S. Gris máme vysázen na jižním svahu JM 240 m. n. m. Půda - vápenité váté spraše.  U odrůdy zatím žádnou zvláštní aromatiku nepozoruji, ale líbí se mě odolnost proti chorobám - včetně plísně šedé a vitalita. Dané lokalita je více jak 100 let osázená vinící, přesto sazeničky dobře rostou, žádné projevy únavy půdy.  U nás patří mezi nejpozdnější odrůdy.

Zatím jsme kvůli jarním mrazům ještě nevyrobili pořádný vzorek vína / to u mě znamená alespoň 50 litrů vína/.  Snad se to podaří příští rok,  sazenice jsou pěkné a doufejme, že zase nezmrznou.

Dobrý nástup mladých sazenic, který popisujete je typický i pro další odrůdy z této rodiny odrůdy Solaris.  Hlavně si pohlídejte roztoče, kteří bývají ve druhém, někdy i třetím roce po výsadbě problém, hlavně hned v druhém roce necháte kmínky.  S růstem populace dravců a vitalitou sazenic tyto problémy ve třetím, nejpozději čtvrtém roce zmizí. Stejně jako příznaky problémů s výživou, které se manifestují podobně jako nedostatek hořčíku a pro rodinu Solaris, ale také Mery nebo některé stolní odrůdy jsou typické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.254 (?), 1.11.2016 7:24
Kolegovi se S.gris dekuji a jeste poprosim o termin sklizne Solarisu 28°. Ja ho letos sklizel na 25° 5. zari asi 2,5 kg na ker. Tak jsem zvedav na cukernatost S.gris.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 168.36 (?), 17.2.2019 9:08

Souvignier gris jistě zasadilo zase pár nadšenců.Jaké jsou zkušenosti. Vínko, cukry a tak. Objednal jsem 2017 od Krause, loni krásné zatím menší hrozny, lákavé na pohled, velice zdravé. 23.9.-20,5čnm, půlka listopadu testované bobulky 22-25čnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika