Vosy



host - 50.105 (?) 
4.4.2014 11:00, zobrazeno: 5344x

Co dělat proti invazi vos a much na vinné révě, mám jí zasazenou u zdi na slunci?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 4.4.2014 12:13

Vyrobit a navléci ochranné návleky, síťky a sítě. Nic chytřejšího a účinného se tady bohužel neobjevilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 4.4.2014 12:36

a hlavně, navléknout je včas, kdy ještě vosy netuší, že tam něco k nabodnutí bude.  Pokud totiž navléknete síťkové návleky když už jsou vosy na místo naučené chodit, prokoušou se k tomu co znají a nehledají jinde, jak by to udělali u ovoce nepoznaného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.44 (?), 11.4.2014 21:16

zajíma mě, zda ochrané sítě proti ptákum ochrání hrozny i proti vosám.Jedna firma prodáva sítě s oky 6x6 mm.Vyzkoušel to někdo. Zkuste toto video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 15.4.2014 8:54

Proti vosám je dobré zakročit hned na jaře, kdy hladové samičky vylézají z úkrytů a začínají zakládat hnízda tím, že nastražime pasti s pivem. Ale myslím, že teď už je pozdě.

Tak jak tak, obalování hroznů do pytlíků sešitých ze starých záclon je ten nejlepší způsob jak zabránit vosám k likvidaci úrody. A je nesmysl si myslet, že před vosami něco utajíme tím, že síťky dáme dříve než je nutné. Já je dávám až kdy hrozny začnou uzrávat při prvním nalétávání vos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.4.2014 9:04

Zakládání hnízd probíhá až do konce kvetení třešní. Ještě týden potom než se začnou líhnout první nové vosy, likvidací jediné matky tak opravdu zlikvidujete celé hnízdo o které pečuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika