Vostorg



Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?) 
12.8.2013 22:27, zobrazeno: 11094x

Vostorg - 2013 - skleník - tvar Vertico - Mičurin II



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 57.69 (?), 13.8.2013 10:56

Pěkné. Nemá to nějak málo listů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 77.140 (?), 13.8.2013 14:17

Na kmínku jsou čtyři patra po dvou čípcích.Z každého čípku nechám jeden letorost.Ve spodních patrech to vypadá řídce, směrem k vrcholu letorosty po patrech přibývají a až nahoře dělám redukci listů.Za hroznem ponechám 6÷8 listů nad touto hranicí vše odstraňuji.Zachytil jsem pouze tři spodní patra.Ve štítě se naakumuluje listoví nejvíce a plní funkci jakéhosi deštníku proti úpalu nejhořejších hroznů. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 13.8.2013 15:06

Ano, velmi pěkný skleníko - vertikový počin. A máte něco vysazené i venku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 161.61 (?), 14.8.2013 22:05

Pane Wimpi, réva není moje hlavní priorita ale venku mám ještě čtyři odrůdy na zobačku.Olšavu, Nero,Prim a Sufolk Red - letos má panenskou úrodu tří střapců tak jsem zvědav.Jsou na jižní straně chaty viz.tísňové foto.Pro lepší tepelnou pohodu a ochranu proti větru jsem udělal ještě skleněné boky. Mičurin II



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 15.8.2013 7:14

Musím pochválit pana Polehlu za krásné hrozny Vostorgu, mně se ve skleníku nedařilo pěstování révy, takže jsem ji raději ve skleníku zrušil. Tohle Vertiko vypadá moc pěkně.
Také se mi moc líbí zástěna u venkovních keřů, tam se musí révě dařit, možná by tam šly pěstovat i lepší odrůdy, než výše zmiňované, přece jen stěna a ochrana proti větru udělá svoje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 73.140 (?), 15.8.2013 10:21

Pane Bred_ik v době zakládání výsadby byla nabídka velmi úzká.Ale chuťově jsem vcelku spokojen.Zvláště Nero a Vostorg je pro mě lahůdka.Pozdější odrůdy jsem nevolil vhledem k n.výšce 470 m.I přes opatření má Olšava v některých letech honičku dozrát. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.15 (?), 13.3.2014 10:39
Dobry den, u jizni steny chci vysadit dve hlavy. Je vhodne mit vedle sebe Vostorg a Nero? Jestli je to vhodne vzhledem k opyleni. Jsem zacatecnik.takze me omluvte.jestli jsou revy samosprasne. Dekuji a preji hezky den. Breta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 13.3.2014 13:07

Klidně je tak vysaďte. Réva je samosprašná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.15 (?), 13.3.2014 13:50
Wimpi.dekuji :-D
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika