Vinná réva u začátečníka



host - 109.108 (?) 
25.3.2014 17:24, zobrazeno: 12237x

Dobrý den, zachtělo se mi pěstovat vinnou révu, tak jsem zakoupila 2 sazenice-Prim a červenou chrupku.Zasadila od sebe 1,5m.Obě rostliny měly nad roubem dřevnaté výhony, nechala jsem na každé 1 a sestříhla na 3očka.Roubovaná část byla nad úrovní záhonu, ale celé jsem to navršila zeminou, takže nekouká nic.A teď prosím radu.Co se bude v ideálním případě dít a jakou mám zvolit budoucí oporu.Již jsem přečetla několik článkú, ale moudrá z nich nejsem, proto prosím o zcela podrobnou odpověď a hlavně pochopitelnou pro začátečníka.Moc děkuji za pochopení a radu.Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 171.192 (?), 25.3.2014 19:02

Pěstuji révu třetím rokem a také jsem se všude ptal, stále ptám a četl různé články.Čím více, tím lépe. Moje poznatky jsou: již prvním rokem musí mít réva alespoň základní oporu, po které se réva pne, stačí dřevěná tyčka, která bude alespoň 1,5 m nad zemí, nebo roxor apod.To co vyroste, pravidelně vyvazovat, já to dělám klidně po 20 cm a vylamovat opatrně zálistky.Je to podobné jako u rajčat.Velice důležité je udržovat okolo zasazené révy zeminu prokypřenou a bez plevele, déle pravidelně zalévat. V dalším roce by to chtělo pořádnou oporu, záleží na jaké vedení jí chcete pěstovat.To se dá také bez problémů dohledat na internetu i s nákresem.Jistě Vám poradí nějaká moudra i zkušenější.Hlavně se nenechte odradit, přeju hodně trpělivosti a úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.219 (?), 25.3.2014 19:13

Réva si nechá líbit tvarování podle Vašich představ, záleží jakým způsobem má celkově zapadnout do rázu pozemku nebo zahrady. Budovat pro 2 hlavy drátěnku na rýnsko-hesenské vedení je podle mne nesmysl, tvaroval bych ji na jednotuché drátěnce popř lehčí pergole v každém případě na vzdušném a slunném místě.      j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 26.3.2014 7:48

zde si stáhněte a pak můžeme pokračovatwink

Obecně pro první rok stačí tyčka. Zbytek je v tom dokumentu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 26.3.2014 10:40

Dám vám tip na oporu pro vaši révu. Zajděte do stavebnin, či prodejny,  kde se prodávají ploty (plotové centrum). Kupte tam dva sloupky a jedno drátěné plotové pole požadované barvy, šířky cca 2,5 metru a výšky 2 metry. Sloupky vsaďte do země a přimontujte mezi ně to pole. Prodává se to jako stavebnice.  A máte univerzální drátěnku jednoduše a rychle. Po ní můžete vést vaši révu, jak bude libo.

Plotová pole
Plotová pole
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.99 (?), 13.4.2014 11:36

Dobry den,

ja som minuly rok nasadil dve kontajnerove sadenice, kupoval som ich ako ročne sadenice,.chcel by som z nich mat po čase taku zelenu stenu, takze som si vybral pestovanie na dratenku, Potreboval by som poradit ci ich teraz na jar treba nejak upravovat alebo zatial nechat tak ako zacali pučat.prilozene foto,.Výška 70cm, Jedna je odroda Gavril.Druha Ustojčivyj.

Dakujem pekne

Gavril
Gavril
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.1 (?), 10.5.2014 22:01

Dobry vecer, 

zna nekdo dobrou stranku na internetu, kde je napsane, jak mam sadit, rezat, atd. vinnou revu? Ja jsem zasadila dva koreny, ale ted tady ctu, ze rouby maji byt v pude schovany? Ja je mam venku... a co je prosim zalistek? Prosim prosim napiste, kde si muzu vsechno jednoduse precist, nejakou dobrou zacatecnickou stranku...

dekuji mockrat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4473) - 38.136 (?), 10.5.2014 22:20

Místo roubování má být asi 4 cm nad zemí. Takže vlastně většina sazenice (roubované) je v zemi. Zálistek vyrůstá v paždí listu (jako u rajčete) a někdy se odstraňuje. Na internetu je mnoho informací, ale 90 % za moc nestojí. Kupte si nějakou knížku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 11.5.2014 11:16

Důležitá je hloubka výsadby, místo štěpování musí z půdy vyčnívat nejen asi 50 mm, ale po výsadbě se k sazenici navrší kopeček půdy, aby roub nevysychal.

Navršená půda se udržuje kyprá a během jara se neustále snižuje, za vlhkého a bezmračného dne se úplně odstraní. Současně se odstraňují vytvořené rosné kořínky z roubu (ramování).

Tolik vinaři na mendelu.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika