Vinič v 763 mn.m



Stránky: 1,  2,  3,  4   
zeroa6m - (18) - 42.110 (?) 
30.7.2013 12:15, zobrazeno: 44622x

Zdravim, byvam vo Svite 763 m.n.m. Chcem skusit pestovat pokusne vinic len za ucelomzarastenia pergoly. Slo by pestovat Labruscove odrody ako Izabella, Fredonia,Konkord Rosyjskij, alebo Ontario? Alebo uz len vinic Amursky? Dakujem za pripadne tipy a rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 255.44 (?), 30.7.2013 16:19

Amurska reva snasi mrazy stejne jako nektere labrusky. Labrusky maji ale tu vyhodu, ze netrpi vykyvy teplot. Amurska reva kdyz na jare vyrasi a prijde mraz, tak zmrzne. Labruska nanejvys prijde o listi. Zkus odrudu Kay Gray. Je rana a vydrzi mrazy do -40 oC. Z dalsich odrud je to odruda Valiant, -40 oC a odruda Beta -50 oC.Ale o nich nevim, jak jsou rane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.44 (?), 31.7.2013 16:01

Napadlo me, ze bys mohl zkusit i odrudu Edelweiss. Ta snasi jenom mrazy -30 oC, ale mozna snese i -35 oC. A je hodne rana. Skoda, ze Leon Millot snasi mrazy jenom -25 oC. Ten by byl dobrej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rigoleta - (21) - 0.6 (?), 1.8.2013 15:37

No, nevím.kolik snáší mrazu Leon Milot a Edelweis, ale od toho, cos mi je dal, o mrazu nic neví.Ať mrzlo jak chtělo, ani to s nimi nehlo.Řekla bych, že snesou víc mrazu.Zatím mi nevymrzlo ani jedno americké víno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petik - (29) - 34.163 (?), 1.8.2013 22:03

se z těch amerikánů nepotento... Zkuste obyčejný Krystal. A pokud polohou nemáte Jizerku, tak Vám musí rodit v těchto podmínkách i Solaris. Hlavně roste bujně a má velký listy, já ho na pergolu taky sázel, i když ještě musím počkat tak dva roky než ji doobroste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 1.8.2013 22:06

Podla mna by Solaris v takejto drsnejsej polohe spolahlivo vymrzol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petik - (29) - 34.163 (?), 1.8.2013 22:25

Trimetrovy lonsky vyhon Solarisu jsem nechal pro pokus cely a cekal jsem, ktera ocka vymrzly. Pouze poslednich pul metru byly cerne. Je ale take pravdou, ze zima 12/13 nebyla na mrazy tak kruta jako zima pred touto. Mozna taky proto mi pokusne Svatovavrinecke (to uz je ulet) rodi po ctyrech letech teprve letos. Pestuji (pokousim se) v rovnych 600 mnm. Mam pres deset pomerne odolnych odrud, mohu srovnavat. Ale P.Z. mate pravdu, ze konkretne na pergolu, kdy se na zimu nepredpoklada ochrana ohnutim a zahrnutim vyhonu pod hlinu by to byl u Solarisu asi uz risk-pokus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 6.36 (?), 2.8.2013 7:21

Zdravím. keďže ja bývam v 480 mnm, tak som tiež na zimu prihrnul výhony hlinou. Oni síce nezmrzli, ale zhnili.Pred ďalším rokom som obalil výhony do izolácie, čo sa dáva na kúrenie, na trubky, zasa síse nezmrzli ale očkami opäť buď zhnili, alebo nevie čo sa s nimi stalo, lebonevyrašilo nič. Takže tento rok prikrijem iba spodné hlavy čečinou so smreku a uvidíme.sad. jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 2.8.2013 8:48

Pokud by se jednalo jen o zakrytí pergoly, neměl by být problém pěstovat i další odrůdy Elmera Swensona jako jsou Jukka, Osceola Muscat nebo Swenson Red, které není problém sehnat. Všechny by měly vydržet mráz do -30°C, problémem může být jen brzké rašení, ale to je vlastnost všech "labruskových" odrůd.
Zkušenosti mám s pěstováním Krystalu ve výšce 550 m n.m., tam dozraje a plodí bez problémů. Ale 763 m je ještě výš.
Přikrývání zeminou není ideální. Daleko lepší je nechat růst révu v zahloubených záhonech a ty potom přikrýt na zimu nějakou izolací, třeba mirelonem. Ale pro pergolu je zakrývání o ničem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 2.8.2013 10:16

Jaké odrůdy pěstujete?  Já jsem letos vysadil Krystal, v květináči ještě čekají na výsadbu Rondo, Solaris, Vostorg, Regent. 610m, Krušné Hory. Se zimními mrazy problém nemám, teploty tu nejsou extrémní, horší je brzký nástup zimy a pozdní příchod jara. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika