Vinič postreky - 2013



Stránky: 1,  2   
host - 68.13 (?) 
28.5.2013 18:16, zobrazeno: 12972x

Striekate pred kvitnutím??? Je to v tomto počasí nutné? podla ÚKSÚP no ja neviem. Poznam schémy postrekov ale dá sa tomu vyhnut??

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.23 (?), 28.5.2013 19:02

Dá, ale je to riziko. Lepší je dodržovat doporučené schéma a stříkat preventivně.  Až se něco objeví, pak už je pozdě a vytříkáte víc než při dodržování doporučené ochrany.  Postřik před květem je nutný a neměl by se nikdy vynechat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 28.5.2013 19:15

Já mám naštudováno, že před květem jen v oblastech, kde se padlí a perenospora vyskytují pravidelně. Nejdůležitější jsou dva postřiky po odkvětu. První při opadání většiny kvítků a druhý za deset dní. A pak podle situace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.13 (?), 28.5.2013 19:17

no narazal som na nieco podobné, totiž až nad 50mm za týžden je riziko perenospory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 28.5.2013 19:22

Mirek psal, že na jihu Moravy už stříkají. A těch srážek /tento/ týden u nás /Hr. Král./ bylo moc. Perenosporu jsem na révě asi už měl, ale padlí zatím ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 163.5 (?), 28.5.2013 19:47

Keďže medzi 230 koreňmi vo vinohrade mám viac ako 100 rastlín Vitis vinifera vnímavých k hubovým chorobám a navyše pozajtra aj začiatkom budúceho týždňa Aladin predpovedá väčšie pršanie- blíži sa Medard, striekol som dnes kombi- postrek s hĺbkovým, čiastočne systémovým a kontaktným účinkom. Stačilo mi zhruba 15 litrov CabrioTopu rozpusteného spolu s Harmavitom a Silwetom v dážďovej vode. CabrioTop má intenzívny účinok voči perenospóre a oidiu a štandardný voči botritíde a bielej hnilobe. Nepochopil som, prečo vinohradníci na okolí práve striekali traktorom kontaktný sírnatý prípravok. Nadchádzajúce vlhké počasie bude podporovať rozvoj perenospóry. Ak bude aj chladno, počas kvitnutia nebude kvalitné opelenie. Odporúčam listové hnojivá s obsahom molybdénu, bóru a.i. stopových prvkov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 28.5.2013 19:53

CabrioTop je kontaktní + strobilurin. Já jsem stříkal Merpan + Ortiva. Takže trochu podobně. Samozřejmě, že mých pár keřů je tak pro srandu králíkům, ne žádný vinohradsmiley. A ta síra je trochu mimo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.38 (?), 28.5.2013 20:58
Dobrý den. Jaký máte názor na Quadris max? Aplikace tedy před květem a pak těsně po odkvětu? Diky Petr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 28.5.2013 21:12

Je to zase kontaktní + strobilurin. Jak píšete, tak ano. Záleží na situaci /poloha, déšť/. No asi stříkat i později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.13 (?), 29.5.2013 20:08

tak už som buchol ZATO a silwet - inač ten silvet je super... u mna okrem odeského muškatu ktorého mám najviac je nachylne na perenosporu asi všetko na mučnatku nič.pravdu povediac som ju ešte nemal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika