Stříkat před deštěm?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 57.69 (?) 
24.6.2014 10:00, zobrazeno: 19171x

Nyní u nás bylo hodně sucho a vypadá to že od zítra bude pršet. Má cenu stříkat cca den před deštěm proti plísni a padlím nebo až po dešti? Postřik po odkvetení jsem ještě neprovedl (bylo sucho, vše vypadá v pořádku tak jsem usoudil, že to nebude nutné).

Mám Quadris Max, Masai (obojí stříkáno zatím jednou v půli května),  Dithane a Discus (obojí v jedné dávce také jednou před kvetením cca začátkem června). Šlo by to nějak nakombinovat v jednom postriku? Jde mi o postřik po kvetení takže asi plíseň a padlí.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.6.2014 11:17

při použití kvalitního smáčedla stačí od doby ukončení postřiku na zaschnutí cca 4 hodiny. Pokud má pršet "až zítra", neváhejte a stříkejte co nejdříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.69 (?), 24.6.2014 12:20

A čím to mám tedy pokropit z výše uvedených?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 24.6.2014 12:47

Přečtěte si pozorně příbalové letáky na obalech, a v intencích doporučených rad, a na základě vlastního úsudku se rozhodněte pro správný ochranný prostředek, a vykonejte postřiky jednotlivě v odstupu několika hodin, nebo volte mix.Pokud budete volit mix, dbejte rad/doporučení o možnosti mísitelnosti.Při míchání postupujte podle přednostního pravidla,a objem postřikové kapaliny udělejte v rozsahu jednodenního vyčerpání postřikové kapaliny,tj. aby v postřikovači pokud možno nezbylo do dalšího dne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.6.2014 12:54

Mix fungicid+fungicid bych nevolil a radši bych dal vystřídanou aplikaci tak po týdnu nebo 14 dnech.

Tedy s ohledem na předchozí postřiky nejprve Dithane a pak Diskus nebo opět QUADRIS.

Masai je insekticid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 28.101 (?), 24.6.2014 13:02

Quadris Max nebo Dithane + Discus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.62 (?), 24.6.2014 14:21

Příbalové letáky čtu, ale hemží se to tam výrazy, které nejsem schopen rozluštit a nerad bych pak udělal nějakou chybu. Asi to tedy vemu nejdříve Quadrisem (plíseň) a nesačil by po x dnech jenom Diskus (na padlí) když má Quadris syst. složku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 24.6.2014 14:32

Vystřídat znamená, že po Quadrisu nedáte znovu Quadris, ale něco s jinou účinnou látkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.69 (?), 24.6.2014 15:40

Aha. Ještě mě mate vaše věta "Dithane a pak Diskus nebo opět QUADRIS". Když si mám tedy v druhé fázi vybrat mezi Diskusem a Quadrisem tak kdybych vybral Quadris tak to přeci nepostříkám proti padlím (na ten je Diskus).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 24.6.2014 16:03

Udelejte to, jak Vam radi pan Kuky - bud pouzijte Quadris Max (ten se take sklada ze 2 fungicidu) nebo Dithane + Discus (spolecne). Zadna druha faze. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika