Stříkám teď sírou - není to šílenost?



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?) 
17.4.2013 14:19, zobrazeno: 3305x

Tak jsem si nechal poradit, že stříkat sírou proti roztočům je dobré až bude teplo - což si myslím i já - stříkat spící roztoče by asi nemělo cenu. Tak stříkám teď, ale už na rašící očka a k tomu ještě svítí slunce. Tak doufám, že jsem si tím nezkazil letošní úrodu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 17.4.2013 14:25

Nezkazil, dokud jsou očka uzavřená a nelezou z nich zelené lístky, je to bez problému. Před střikem je vhodné odrbat kůru na kmíncích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 17.4.2013 14:46

Díky moc - největší problém mívám s poupaty - když se rozvinou, začnou se vytahovat, atrofovat nebo rovnou atrofovat a schnout (u velké části odrůd - nejnáchylnější je Krystal, Merzling, Bianka,  Muškát Blau, Fet Frumos. Bez poškození je vždy Rondo a Amurka) - nejspíš to dělá nějaká sviluška nebo co. Nebo to může být nedostatkem stopových prvků?

(V názvu měl být otazník)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 17.4.2013 20:59

Nevím, nedokážu poradit. Zkuste vložit foto, až k tomu dojde. Já jsem stříkal Sulkou dnes a po narašení ještě stříkám Biool-em.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika