Stolní odrůdy



host - 173.4 (?)
29.3.2010 13:43

Dovolím si také přispět svojí troškou zkušeností. Stolní odrůdy pěstuji v Moravské Bráně -250mnm od roku 1999. Ted mám cca kolem 100 hlav a vystřídal jsem asi padesát odrůd včetně několika moštových. Musím podotknout, že provádím chemickou ochranu u všech i interspecifických odrůd. Z modrých odrůd bych mohl doporučit Ajvaz, Dornfelder, Nero aj., z bílých Prim, Diamant, NO-10, Vostorg aj. Osobně mi moc zachutnala Bianca i když na prví pohled nic moc, nebo Moly, Favorit s muškátovou chutí.  Dornfelder je ještě navíc zajímavý svým vyšším obsahem resveratrolu, takžeje ještě zdravější :-) Zdenek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 27.3.2010 15:22

...tak to u nás je to úplně jinak - vosy se vrhají na vše, co je modré. Zelené (Polux, Bianka) se všechna havěť vyhýbá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.11 (?), 28.3.2010 9:09

Tak to vám závidím - u mě se vosy a ptáci vrhají na vše co je alespoň trochu zralé. Co nezakryju, nesklidím. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.70 (?), 28.3.2010 11:05

Jaké máte zkušenosti s popsanými odrůdami Malverina a Dornfelder? Děláte z nich i víno, nebo je máte jen na jídlo? Kdy zhruba dozrávají? Díky za veškeré info...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.4 (?), 29.3.2010 13:43

Dovolím si také přispět svojí troškou zkušeností. Stolní odrůdy pěstuji v Moravské Bráně -250mnm od roku 1999. Ted mám cca kolem 100 hlav a vystřídal jsem asi padesát odrůd včetně několika moštových. Musím podotknout, že provádím chemickou ochranu u všech i interspecifických odrůd. Z modrých odrůd bych mohl doporučit Ajvaz, Dornfelder, Nero aj., z bílých Prim, Diamant, NO-10, Vostorg aj. Osobně mi moc zachutnala Bianca i když na prví pohled nic moc, nebo Moly, Favorit s muškátovou chutí.  Dornfelder je ještě navíc zajímavý svým vyšším obsahem resveratrolu, takžeje ještě zdravější :-) Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 79.233 (?), 14.4.2010 20:57

Pre Mira Loba ale aj ostatnych.V uvode si spominal odrodu Premier jedna sa o slovensku modru odrodu prosim ta ake mas snou skusenosti doporucil by si ju na pestovanie v zahrade 320mn.Uvazoval som o tvare vertiko je tato odroda vhodna na toto pestovanie alebo je lepsie viest ju na drotenke mam RH vedenie. Treba ju chemicky osetrovat?Bianca je mustova alebo sa jedna o univerzalnu odrodu vhodnu aj na priamu konzumaciu doporucili by ste ju?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.98 (?), 15.4.2010 14:28

Zdravím všechny a mám dotaz na odrůdy Suzi (Susi?) a Nimrak. Před pár dny jsme je koupili v zahradnictví Vehlovice u Mělníka a vysadili. Prý rezistentní novinky  Díky, VeniH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 178.82 (?), 15.4.2010 19:27

Suzi a Nimrang a novinky? A Nimrang jako rezistent? To snad ne! Suzi je maďarská stolní odrůda. Odolná je slušně, je má podle mého názoru jen jednoduchou chuť, proto po jejím ochutnání jsem po této odrůdě přestal toužit.
U Nimrangu znám popis jen v ruštině. Je relativně odolný k padlí, ale vůbec ne k plísni révové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.206 (?), 20.4.2010 19:50

To jste mě tedy moc nepotěšil... myslíte, že mám ještě rychle sazenice vytahat ze země a zkusit sehnat nějaké jiné prostokořenné?  VeniH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 20.4.2010 20:21
chtel bych se zeptat, kdy by mohly sazenice prorazit ochraným růvkem a zacit rust?-kdyz jsou tam ted jen tycky a pod tim jen jakysi krtinec tak to vypada strasne, sice jsem nedockavy, ale zas sem zvedav, zda se chytly.. dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 114.159 (?), 20.4.2010 21:05

Pozor na to! Netrpělivostí můžete všechno pokazit (vlastní zkušenost).

Vinná réva raší oproti ostatním keřům a stromům dost pozdě a i když je někdy všude kolem réva vyrašená a ta vaše pořád nic, doporučuju nic nevzdávat - prostě čekat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika