Solaris



host - 217.13 (?)
30.9.2016 7:30
Minulý týden jsem jel pro hrozny k oblíbenému malovinaři do Novosedel a vzal na posouzení vzorky Jihočeských střapců.Vinaři to mají snad nachutnané, okoštoval bez komentářú jen Dubljanski pozitivně komentoval.Těšil jsem se na komentář k Solarisu a nic jsem se nedozvěděl.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 216.170 (?), 20.9.2016 14:01

17.9.2016 posbíráno 110 hlav, Solaris 250 kg cukernatost 26° NM, Sevar 100 kg 23°NM, Rinot 100 kg -27° NM,
 oblast Dambořice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.13 (?), 22.9.2016 20:25
Jsem včelař, solaris mám z mnoha odrudami 20 m od včelnice.Sklizen v úterý 20.9. při cukernatosti 23çnm a včely ho nechávaly v klidu.Jen vosi a sršně zajímá krystal, ale ten stejně pude.Letos zlobilo padlí, ale solaris překvapil svou odolností.Včera jsem jej lisoval, ale ten buket z nádob v porovnání s veltlinem přivezeným z Moravy je úžasnej.Velice svou chutí překvapily hrozny z Dubljanskeho, pár hlav zasadím a zkusím vínko.Dělal jej někdo z této odrudy od Bredíka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 20.9.2016 21:17

Solaris mám na jižní straně domu, slunce svítí od cca 10h dopoledne až do západu. Měřil jsem včera a měl 16°. Bianca 17°

Zajmalo by mne jaký je ze solarisu burčák :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.14 (?), 20.9.2016 21:34
Koukám, ze v Damboricich Solaris jede, jeste by me zajimalo, kolik měl kyselin?Jak jste spokojen s tou PIWI odrudou z dilny Michlovskeho Rinotem? Jinak ze Solarisu je dobrý burčák, naposledy jsem ho pil v Čechách pred rokem, pri dozinkach na zámku Kacina u Kutné Hory.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.131 (?), 23.9.2016 20:30

Zázrak! Všichni máme Solaris sezřaný od včel, ale chovatel ji to asi umí politicky podat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.176 (?), 28.9.2016 22:35

Včely mají slabá kusadla na to, aby prokousla slupku, dokázáno už 100 let. Nalétávají jen tam, kde to už prokously vosy, nebo ptáci. A tím že poškozenou bobuli vlastně vysušují, brání hnilobám a tím jsou vlastně užitečné.

Burčák ze Solarisu je hodně voňavý a chutný, často víc, než potom víno z něho.

Dubljanský máme proto, že jsem se zeptal, ze které ranné odrůdy dělají v Kyjevě nejlepší víno. Odpověď zněla z Dubljanského, tak jsme ho nechali dovézt. Ale na víno čistě z něj se ještě nikdo nedostal, všichni ho máme moc málo. Ale burčák je velmi dobrý!

Moll

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.4 (?), 29.9.2016 6:46
Tož mně Dubljanskij chutnal moc.První sklizen, menší hrozny a tak ta trocha skončila v solarisu.Zůstal jeden hrozen na zobání a sledování vývoje cukernatosti.Radomír
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 29.9.2016 7:58

Podle dosavadních zkušeností Dubljanskij na rozdíl od Solarisu nemívá až tak vysokou cukernatost. Zatímco u Solarisu byla 25-26°Brix, u Dubljanského jsem maximálně naměřil 22°Brix (měřeno v polovině září 2016). Ale přitom mi připadá, že Dubljanskij je ranější než Solaris.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.13 (?), 30.9.2016 7:30
Minulý týden jsem jel pro hrozny k oblíbenému malovinaři do Novosedel a vzal na posouzení vzorky Jihočeských střapců.Vinaři to mají snad nachutnané, okoštoval bez komentářú jen Dubljanski pozitivně komentoval.Těšil jsem se na komentář k Solarisu a nic jsem se nedozvěděl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.131 (?), 30.9.2016 17:17

Včelařská lež.

Nám odrůdu Solarisu, každý rok sežerou loupeživé včely.

Aby se včelaři vyhnuli odpovědnosti za velké škody, tak tvrdí, že včely nemají kusadla nebo že zakrnělá kusadla jsou slabá, aby prokousla slupku hroznů.

Je to lež a sprosťárna. Včely dokážou jemnou slupku bobulí narušit a celé hrozny doslova munifikují, vysají mošt a zůstanou jenom prázdné slupky.

Máme vinici v mimořádně převčelené lokalitě - několit set včelstev. Zrovna tento týden si jeden podnikatel v oboru nechal převést kočovné vozy do obce, protože je prý sucho v lese, včely nemají pastvu a tak jm alespoň dopřeje moštu a ovoce ze zahrad.  Proti těmto lumpům není obrany, předpisy maximální počet včelstev nijak neregulují.  Náhradu škody nikdo neřeší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika