Smysluplný počet hlav révy



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?)
4.2.2017 11:29

Bezsemená réva to je špička, a ještě k tomu velmi raná. Díky. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 104.15 (?), 3.2.2017 20:07

Prave som si kupil knizku Pavlousek: Bio odrudy revy vinne. V ampelografickej casti sa pise:

Rondo (moštová): stredna intenzita rastu, v suchsich oblastiach treba pouzit bujnejsie podnoze K5BB, K125AA

Nero (stolová/moštová): vhodny je rez na dlhe aj kratke plodne drevo, na kratkom dreve sa ale tvoria mensie strapce a bobule. Rast je bujny.

Vostorg (stolova): vhodne su modifikacie RH vedenia s rezom na dlhe aj kratke plodne drevo. Pre velkovyrobnu produkciu stoloveho hrozna je ale vhodnejsie dlhe plodne drevo, pretoze na kratkom dreve su strapce i bobule mensie. Velmi dolezity je podiel kvalitneho stareho dreva na kroch. Rast je bujny.

Tym Vas nechcem presviedcat ako mate sadit, nie som odbornik. Len Vas chcem upozornit na mozne uskalia - pan pestujuci Rondo s dobrymi vysledkami pestuje mustovu odrodu stredneho vzrastu. Z Vami menovanych vsak Vostorg ci Galahad su rastu bujneho a asi velmi nepreferuju kratky rez. Ako su na tom ostatne spomenute odrody neviem. Kedze sadenice su pravokorenne, nemate moznost znizit intenzitu rastu slabsie rastucim podpnikom. Ja osobne preferujem vacsie tvary, je s tym menej roboty, netreba vylamovat zalistky, prestrihavat to... Nemam tolko casu sa s tym bavit. Ak by som mal malu zahradku a len tych par krov revy, asi by som volil iny postup, takto nasledujem ucenie Lenza Mosera :-) Z mojej skusenosti mozem Vostorg, Nero, Jalovenskij na velke tvary odporucit, cim samozrejme nevylucujem, ze aj na nizkych varoch nemozete mat uspech, len Vam to neviem ani potvrdit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavhorak - (8) - 150.130 (?), 4.2.2017 9:28

Pro pana Petra z Pardubic

Je to napsaný pod obrázkem a je to odrůda Somerset Seedless.

Samozřejmě nebudu nikomu vnucovat svůj názor, ale chci jen ukázat ostatním, že někdy co je psáno nemusí být skutečnost. Také jsem se inspiroval z knihy Pavel Pavloušek (pěstujeme stolní odrůdy révy vinné) a jelikož jsem ze severní Moravy, jsem rád za každý hrozinek. Zabývám se tím od roku 2009, ale za žádného vinaře se nepovažuji jen tak kutím na zahrádce pro potěšení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 4.2.2017 9:49

Já se v odrůdách vinné révy nevyznám, jen že má podobnou soused, ale to může jistě deset dalších odrůd s podobným zbarvením. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pavhorak - (8) - 150.130 (?), 4.2.2017 10:04

Pan Bred_ik má pěkné stránky s odrůdami révy vinné od něho jsem kupoval. Nejde jenom o zabarvení ale má chuť gumových medvídků (jahodová) pro děti ideální. A je to velmi raná odrůda bezsemená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 4.2.2017 10:27

Právě s panem Bred ikem jsem domluvený a jedu k němu na jaře pro ty sazenice :)  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 4.2.2017 11:29

Bezsemená réva to je špička, a ještě k tomu velmi raná. Díky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 4.2.2017 16:07

Já ten Somerset zas tak růžově wink nevidím. Jednoznačně je nesmírně odolný mrazu a velmi raný a úrodný. Chuť je zvláštní, pro mne ne úplně ideální. Každému to chutná jinak. Bezsemenost sice je, ale dost bobulí obsahuje rudimenty. Nesmí se přetížit, pak jsou bobule malé. Myslím, že dnes by bylo možné vybrat lepší sortu. Ale ten čas...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 4.2.2017 9:30

Děkuji Vám za info. Do sázení je ještě čas, tak uvidím jestli sem někdo napíše jinou zkušenost. Za mě bych měl raději 5 různých sazenic než 4. Ale bohužel garáž už natáhnout nemůžu, leda bych tu pustil do větší výšky. Práce kolem mě určitě vadit nebudou, ba naopak.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.218 (?), 8.2.2017 23:09

Dobry vecer, je potreba vzit v potaz ze sirka meziradi musi odpovidat celkove vysce dratenky. P Pavlousek v knihach uvadi sikovny vzorec pro vypocet, tzn pokud je meziradi uzke, musi byt i vyska dratenky nizsi. vzdalenost keru v rade pouzivam do jednoho metru a je to ok. Loni jsem sklidil 300 kg hibernalu z 120 keru v Palkovicich (325 m.n.m.) po letosnich mrazech uvidime jak se co vyvede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 9.2.2017 11:27

Tak uvidím, pokud nebudu moci mít sazenice po 120cm, tak budu muset jednu z pěti vyřadit. Horší bude pro kterou se rozhodnout.

Vostorg - bílá, Galahad - bílá (na něj jsou tady dobré recenze), Prezent - modrý, BV 16 20 2 zlata - žlutá - bezsemenná, Vanessa - růžová - bezsemenná. Případně to "risknu" a bude z toho džungle :)   Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika