Sazenice révy 2016



ondro - (48) - 12.170 (?)
26.7.2016 10:57

Kupoval som hodne sadenic. Vsetky pravokorenne (tvrdia, ze to je aj pre zakaznika lepsie, ha ha ha  - v duchu to co robime my je najlepsie...,). To v zasade znaci, ze voci fyloxere nie su odolne.

Zakorenene v Jiffoch. Su ozaj vitalne, dobre prekorenene, nadstandardne velky kvetinac, dobre rastu. Inak su na presne rovnakej urovne ako predava pan Teplan/Strelinger... akoby ich jedna mater mala.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 205.204 (?), 26.7.2016 6:42

Len tak pre info - vsetko co predavaju su pravokorenne sadenice? A dodavaju to v raselinovych jiffoch alebo rockwoole?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ondro - (48) - 12.170 (?), 26.7.2016 10:57

Kupoval som hodne sadenic. Vsetky pravokorenne (tvrdia, ze to je aj pre zakaznika lepsie, ha ha ha  - v duchu to co robime my je najlepsie...,). To v zasade znaci, ze voci fyloxere nie su odolne.

Zakorenene v Jiffoch. Su ozaj vitalne, dobre prekorenene, nadstandardne velky kvetinac, dobre rastu. Inak su na presne rovnakej urovne ako predava pan Teplan/Strelinger... akoby ich jedna mater mala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 112.195 (?), 26.7.2016 13:06

A kde sa da pozriet Teplanova ponuka? Na tej ich stranke ponukaju len vino.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ondro - (48) - 12.170 (?), 26.7.2016 14:47

Oni mavaju katalog odrod, ktory poslu mailom - ale maju aj mnohe odrody co nie su v katalogu.

Komunikacia s nimi byva mailom dost obtiazna. Ocividne sadenice riesia len velmi okrajovo a tak tomu aj venuju len malo casu - odpoved nechodi aj tyzdne.

V zasade najlepsie ziadat na jesen katalog, objednat si a na jar sa oni ozvu, ze to maju.

Skuste zavolat p. Strelingerovi a dohodnut postup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ondro - (48) - 12.170 (?), 25.7.2016 16:38

Jednoznacne odporucam bred_ik-a (wine.webgarden.cz).

Kupoval som od neho aj osobne aj postou.

Velmi ocenujem uzitocne a hlavne pravdive a uprimne informacie z jeho web stranky - popisy skusenosti s odrodami za jednotlive roky, ich skutocnu odolnost (pri jasne uvedenom ake postreky, kolko a kedy)... aj jeho komentare na tomto fore.

Sadenice v kochlikoch zaslane postou boli velmi kvalitne a bezpecne zabalene a vsetky sa krasne ujali a rastu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 25.7.2016 19:34

Ja som velmi spokojny so Slovplantom. Paradny vyber odrod, dobry popis aj pre zaciatocnika. Ceny maju nastavene tak, aby vsetko predali, komu sa nepacia, tak kupovat nemusi. Ja som bol so sadenicami velmi spokojny, paradne to rastlo. Sadene minuly rok, tento rok uz cakam na urodu. Nechal som vela strapcov, ale zda sa, ze s tym nie je ziaden problem...

Choroby zatial hodnotit nemozem, tento ani minuly rok vobec ziadne, ale to neznamena, ze este nejake nepridu...

Pozri fotky, na prvy rok to vyzera na celkom dobru urodu. A vobec nepolavuje v raste, musim ho stale olamovat a strihat...





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ondro - (48) - 12.170 (?), 26.7.2016 10:49

Ake su tam sorty na prvom obrazku?

rast je velmi dobry, mate vyzivnu podu a dost vlahy.

Choroby zatial nevidno, ale do zrelosti bobule maju este daleko - choroby este maju dostatok casu zasiahnut.

Kolko krat a cim ste striekali? Planujete striekat pri vyskyte napr. mucnatky?... ta bude mat v dalsich dnoch dobre podmienky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ondro - (48) - 12.170 (?), 26.7.2016 11:42

Ja mam zasadne vyhrady ku kvalite ich prezentacie (web stranka, mail, telefon). Na jednej strane zaujme a zaposobi, vzbudi doveru. Navnadi ta na kupu.

No bohuzial mnohe z tych informacii hlavne co sa tyka odolnoti su nepravdive.

napr. odroda Saturn udavaju odolnost:

Perenospóra 7-9 bodov
Múčnatka 7 bodov
Botrytída 7 bodov

Realita:

v prvom roku sice mohutny rast vyhon cez 4 metre, ale uz v auguste stratil vsetky listy (100%!!) lebo ich znicila perenospora - podla udanej odolnosti 7-9 tak mal byt velmi silno odolny - tak ze perenospora teoreticky mohla mat len bezvyznamne skody.

kedze listy opadli, drevo nevyzrelo, v zime ho znicil aj mierny mraz, len cca 40cm dreva zostalo vitalne. Z toho vyhnal bujne vyhony.

v dalsom roku perenospora takmer nebola - extremne sucho a teplo, tak podstatne viac listov sa udrzalo. Udrela mucnatka a znicila cca 30% bobul celkom (popraskali) vacsina zvysnych bola flakata od mucnatky, ale nepraskla.

Tento rok som ju prestepil lepsou odrodou (a tu som nemal zo slovplantu)

Bilancia Saturnu: Za 2 roky uroda taka, ze lepsie su hrozna zo supermarketu,  kopec vynalozenej namahy a strateneho casu.

Za tuto sadenicu som zaplatil 15Eur. (jediny dovod preco som tolko za nu dal je, ze ju nebudem musiet striekat). Za 15 eur som od pana Rumana kupil 10ks (opakujem desat) stepenych sadenic Bianka, ktore naozaj odolavaju chorobam a mam z nich uzitok bez postrekov.

Realita je, ze aj keby mi dnes Slovplan vratil vsetky peniaze za sadenicu, tak na tom skodujem, lebo som z nej nemal uzitok, stratil som vela casu a usilia.

Kupoval som v Slovplante LEN NAJODOLNEJSIE ODRODY Z ODOLNOSTOU 7 az 9.

Dokonca som nekupoval ani drody s odolnostou 5-7, co by mali tiez zvladat bez postrekov.

Podobne zle dopadli odrody Talem, Sprint, Moskovky cierny,  Smugljanka, o cosi lepsie Julian, Glasa - tam choroba silne nici len strapce a bobule.

Takze ich posobivu prezentaciu hodnotim vyrazne negativne, lebo ma nalakali na kupu, s ktorou som pri vatsine odrod vyrazne nespokojny.

Viac krat sa mi stalo, ze som kupil nejaky cinsky vyrobok lebo bol lacny potom som lutoval a nadaval lebo nefungoval a tiez som s tym len stratil cas a peniaze.

V pripade Slovplantu je to este horsie, lebo ich vyrobok bol velmi drahy a nesplnil si svoju zakladnu prislubenu funkciu.

A to som sadil v lokalite s nizkym tlakom chorob, v podhori Karpat, na svahu, kde neustale povieva vetrik a svieti slnko, vyborna ventilacia vzduchu. A ine vinohrady nie su siroko daleko, len ojedinele samorodaky v niektorych zahradach. Ale aj negativum - nedaleko su mucnatkou postihnute jablone.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 26.7.2016 19:54

Ja mam monarch, preobrazenie a nizinu. Co sa tyka choroby, tak minuly rok vobec ziadna, komplet zelene listy az do jesene. Daju sa tu najst moje starsie fotky. Tento rok na jar kompletne vsetko omrzlo, takze rast je dobry mesiac oneskoreny. Napriek tomu sa vobec nezda, ze bolo zmrznute. Nasadilo vela strapcov, vsetky odrody rovnako. Mal som nechat vraj iba jeden strapec, ale bolo mi to luto a nechal som viac z kazdeho. Preobrazenie by uz bolo zjedene ak by nezmrzlo. Monarch by sme asi uz tiez konzumovali. Nizina je neskorsia, tu mozno chytia nejake choroby. Ale zatial to tak nevyzera a to je pritom velmi neprijemny a dazdivy rok, idealny pre plesne. Susedom uz koncia rajciny a mne asi tiez, ale striekat nechcem, nemam cim, kvoli par kuskom hrozna sa mi ani nechce kupovat nejaku chemiu...

Vyzera to, ze ti slovplant poriadne stupil na otlak, ked si schopny vygenerovat tolko urazliveho textu. To je jak utok proti konkurencii...

Drzim palce nech sa ti vydaria ine odrody. Ja som s mojimi zatial maximalne spokojny...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 27.7.2016 6:08

I můj příspěvek může být brán jako útok na konkurenci, ale snesu to, cenami Slovplantu nikdy konkurovat nebudu.

Závidím Pepovi stanoviště, na kterém je réva bez chorob. Nizinu nemám a proto si ji netroufám hodnotit.
Monarch mám a vím, že je vysoce odolný na plíseň a ani Preobraženije není podle dosavadních zkušeností odrůdou na plíseň citlivou. Horší je to u obou odrůd s padlím, tam si nedokážu představit pěstovat je ve svých podmínkách bez ošetření. Není to ale výtka k oběma odrůdám, bohužel vysoká odolnost odrůd k padlím zatím v odrůdách není, spíš je chyba v tom, že o tom se Slovplant nezmiňuje.
Sám mám od Slovplantu jeden keř, chtěl jsem vyzkoušet moštovou odrůdu Oleg. Bohužel je mi jasné, že jej nevyzkouším, protože podle tvaru listů se na 95% o Oleg nejedná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika