Roubování na místě



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?) 
8.2.2016 10:29, zobrazeno: 4196x

Dobrý den všem.

Mám dotaz k roubování, či očkování. Mám zasazenou So4 na stanoviští. Loni už tam vyrostl výhon do 2 metrů, bo jsem neměl čas tím něco dělat. Letos bych ji rád narouboval Vostorgem, který roste vedle.

A teď dotazy

  1. nemám žádný rouby, chci vzít přímo materiál z vedlejšího keře. Je to možné?
  2. Jaký je nejvhodnější termín/počasí.
  3. Lépe roubovat, nebo očkovat?

Podotýkám, že jsem nic podobného nikdy nedělal.

Děkuji za jakoukoli poradu.

S pozdravem GB.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 8.2.2016 10:38

Pokud hlava vostrogu je hned vedle a neostříhané výhony jdou až k předmětné hlavě, máte jedinečnou možnost využít metody přikájení. To roubování do rozštěpu, V nebo omega řezem však bude vzhlednější a především blíže kořenovému krčku.

Jak by jste si představoval to! očkování na bdící očko"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 8.2.2016 12:26

No a založte si dobře nějaký roub na ev. "opravné roubování" za zelena. To očkování je možné, obyčejně se tak ale zušlechťují starší, pro Vás neperspektivní odrůdy. Dělalo by se v době rašení mízy, rouby odebranými teď. A úspěšnost je docela solidní. Tohle uměl a umí třeba Paľo. Tedy nevím jak komu, ale mě to vycházelo lépe než roubování do rozštěpu. Je tu na fóru téma Očkovat nebo roubovat, Preočkovanie vinnej révy - a tam je toho na přečtení i na koukání... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika