Řízky z vinné révy



host - 69.74 (?)
2.10.2009 11:47

"kromě Prahy jsou prakticky všechny "české" vinice v Polabí"

No nevím co by na vaše tvrzení říkali vinaři od Čáslavi či od Berounky třeba z Karlštejna. Ti rozhodně nejsou z Prahy ani z Polabí. (i když v přeneseném slova smyslu máte jistě pravdu ony jsou celé Čechy v povodí Labe, že?)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 69.74 (?), 2.10.2009 11:47

"kromě Prahy jsou prakticky všechny "české" vinice v Polabí"

No nevím co by na vaše tvrzení říkali vinaři od Čáslavi či od Berounky třeba z Karlštejna. Ti rozhodně nejsou z Prahy ani z Polabí. (i když v přeneseném slova smyslu máte jistě pravdu ony jsou celé Čechy v povodí Labe, že?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 3.10.2009 10:17

Možná vás to překvapí, ale z centra Čáslavi je to vzdušnou čarou 13km na břeh Labe. Nevím, proč by tedy Čáslav nebyla v Polabí?  Z Karlštejna je to shodou okolností k Vltavě také 13km, ale Berounka je Berounka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 128.44 (?), 8.6.2009 18:51

Když už se začalo o révokazu, dopustím se otázky. Ve všem kde se píše o révě je révokaz popisován jako kalamitní a karanténní škůdce. Je (byl?) zákaz převozu z Moravy do Čech. (Teď už je to asi jedno). Ta škodlivost se vztahuje určitě k vinorodým oblastem. Zajímalo by mě, zda je révokaz tak škodlivý i v okrajových, nebo nevinařských oblastech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 122.179 (?), 8.6.2009 21:12

Můj tchán založil pravokořenný vinohrádek brzy po válce v okrajové vinařské oblasti Slovácka.Po čtyřiceti letech došlo k jeho likvidaci.Ne kvůli révokazu.Přesto bych dnes takto nový vinohrad i tam nezakládal.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 178.82 (?), 8.6.2009 22:07

Pokud bych zakládal vinohrad ve vinařské oblasti, stoprocentně bych použil roubované sazenice.  Pokud se jedná o oblast, kde se réva ve velkém nepěstuje, nevidím problém s pravokořenými sazenicemi.
K hostovi xxx.xxx.31.231- nerozumím tomu, jak může soused pravokořenýma sazenicema zaneplešil vinohrad na roubované podnoži, to bych prosil vysvětlit. Pokud mám révu roubovanou a tudíž mšičce révokazu odolnou, tak mě přece nějaký nezodpovědný soused nemusí zajímat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 9.6.2009 7:00

Možná se ptám hloupě, ale co když má pravokořenná réva dostatek krve V. Labr.?  

Mě se zdá téměř úchylné kupovat ve větším množství sazenice za 150 - 200Kč/kus. Vždy koupím jen jeden kus a pokud se osvědčí, napěstuji pravokořenné rostliny nebo naroubuji na svou vlastní odolnou pravokořennou podnož.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 18.6.2009 19:09

To je omyl, mšička stejně jako mšice se nejprve přenáší a parazituje na listí a teprve pak se stěhuje na mladé kořínky.Není to krtek jak si možná někdo myslí.Americká podnož se jí nehodí. Nepodceňujte tolik toto nebezpečí.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 31.231 (?), 18.6.2009 14:18

Révokaz je škodlivý všade kde se ukáže, kde se vyskytne (nepřežije jen v čistém imummním písku).Je jedno jestli ve vinorodých či jiných oblastech - k nám (do tehdejšího Rakousko-Uherska) se dostal hlavně z Francie na počátku minulého století (a tehdy bylo všeobecně chladněji než dnes) a vesele se množil...

Osobně jsem viděl napadené keře mšičkou v Č.Budějovicích-Borek (cca 450mnm) tento známy si sazenice koupil v zahradnictví jako pravokořené- nemyslím si že Budějovice jsou zrovna vinařskou oblastí a přestu tam mšička nalezla živnou půdu... 

Ani americké podnože nejsou v případě zamoření stoprocentně odolné a tak jak mi soused zaneplešil vinohrad vím, že nematody (bulky na kořenech) vzniknou i na Am. podnožích (u mne na SO4 a T5C)- nepomohl postřik tehdy nejjedovatějšími zálivkami - ARBOROL. Na kořenech bylo i 100 jedincu mšičky a bulky velikosti ořechu či vejce.Na radu jsem pak musel několikrát plynovat půdu  .Keře pak další 3 roky nerosly než se vzpamatovaly... Sousedův vinohrad 150pravokořených hlav tehdy do půl roku od napadení prakticky odešlo a mšičce nezbylo než se přestěhovat ke mě  .To byla ta smůla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 18.6.2009 16:00

To jsou dva různí škůdci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Děda Hary - (21) - 99.41 (?), 9.6.2009 0:34

Pane host 31,231.Píšete jak nesprávně pěstujeme pravokořenné sazenice vinné révy, rád bych věděl jak se dá správně vypěstovat pravokořennou sazenici.Pokud si chci za stodolou, jak asi tato diskuze vznikla, tak jak se dá tato sazenice vypěstovat správnět?Myslím že vetší čuňárnou je když si objednám několik roubovanců cca za 250 kč za kus se mi ujme jen 50% pak nepadají jenom ti čuníci ale i ostřejší slova.Ještě k těm AMI podnožím.Dělal jsem 2 roky na Ukrajině.Roubovanci na UK podnožích nemají konkurenci.Měli bychom se dívat i tímto směrem.Pokud se týče ohrožení vinohradů pár pravokořenýma hlavama tak vás ujištuji pane 31,231Když už jsme Vás za dobu 45 let co je sázím nepoložili tak asi to není tak hrozné jak tvrdíte.Jsem zahradkářem už skoro 50 let, moje sousedka mi zaneplešuje zahradu už skoro 20 let ani obecní úřad s ní neudělal pořádek, tak asi ani Ty neuděláš s pravokořeňákáma cajk.Hodně štěstí přeji OK vinařům i Pravokořeňákům! Děda Hary

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika