Řízky z vinné révy



host - 60.236 (?)
2.10.2009 0:24

Mohl bych se zeptat, jak tyto zapíchané "klacíky" první rok přezimujete? Udělal jsem totiž to samé, dlouho se nic nedělo, až někdy v květnu vyrašily první lístky. Teď jsou rostlinky cca 20cm vysoké a mám obavu aby nezmrzly případně je nepolámal sníh. Děkuji. Petřík.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 168.167 (?), 22.5.2009 10:54

pro Karlose... půdu mám jílovitou a řízky v ní zakořeňují velice dobře.

Ono je to spíš o tom, že ne každá odrůda zakořeňuje stejně dobře. Některé odrůdy ani nenamáčím do stimulátoru a zakoření téměř 100% a naopak, některé zakořeňují i se stimulátorem tak do 10%.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.60 (?), 22.5.2009 11:21

Mám také řízky ve vodě, ve skleněné nádobě a už začínají pouštět kořeny.Po celé délce co jsou potopené.Výhony již mají dávno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.183 (?), 5.6.2009 0:05

Ono není problém zakořenit řízky ve vodě, ale zajistit jejich přežití po přesazení do země. Zejména pokud se jedná o větší množství, kdy nemáte čas je pořád hlídat. Já mám lepší zkušenosti se zakořeněním přímo v záhonu a přesazením další sezonu na finální stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.72 (?), 5.6.2009 8:40

Já nechávám révu zakořenit ve vodě a potom ji přesazuji do květináčů a na podzim do země. Sázím dost hluboko, podle velikosti řízku, klidně i 40cm. Alespoň nevymrzne a nevyschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 178.82 (?), 5.6.2009 17:58

Problém se zakořeňováním ve vodě vidím jenom ve větší pracnosti při výměnách vody, přežití po zasázení nebývá nijak problematické (dělám touto metodou 150 sazenic ročně). Oproti klasické metodě je velkou výhodou, že druhý rok po zakořenění se dají v naprosté většině případů sklízet první hrozny, což je u klasické metody spíše výjimka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PokornaI - (18) - 106.216 (?), 7.6.2009 19:51

Zkoušela jsem dělat říky z vinné révy jak ve vodě tak do země úspěšnost nebyla tak velká, letos mi stříhal révu vinař a naučil mě jak dělat řízky.Nastříhal řízky na čtyři pupeny vzal pet láhev naříznul, nasypal tam zeminu, hrdlem dal řízek, který namočil do stimulátoru, tři očka byla v zemině jedno koukalo a já koukala taky všechny řízky se chytly i jeden druh, který opravdu těžko zakořeňuje.Ivana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.205 (?), 8.6.2009 7:57

Já jsem dal řízky do vody 8.3.2009 a jak jsem psal již dříve, tak mě žádný nezakořenil i když lístky na nich byly.Podle nějakých rad z diskuze jsem dal řízky do kvalitní zeminy do PET lahví a dal jsem je do skleníku. Zatím ale nevidím jestli se zakořenily, mám ale dojem, že pomalu ale jistě usychají.Na příští rok se o to budu chtít pokusit znovu.Burian.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 80.235 (?), 8.6.2009 8:46

Pane Buriane, příští rok můžete zkusit i můj postup. Počátkem února, kdy jsem prováděla řez révy, jsem asi 10 kousků zapíchla přímo do země na jihovýchodní stranu stodoly kam kape voda ze střechy (révu mám už mnoho roků na jižní straně). Ujaly se všechny. Rostou krásně a z nich tam nechám jen dva, nebo tři z kterých si zapěstuji další kmínky. A k tomu postupu, asi nejjednoduššímu, přidejte i další postupy, které znáte nebo o kterých se ještě dozvíte. Něco určitě vyjde . Ať se Vám daří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.236 (?), 2.10.2009 0:24

Mohl bych se zeptat, jak tyto zapíchané "klacíky" první rok přezimujete? Udělal jsem totiž to samé, dlouho se nic nedělo, až někdy v květnu vyrašily první lístky. Teď jsou rostlinky cca 20cm vysoké a mám obavu aby nezmrzly případně je nepolámal sníh. Děkuji. Petřík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Děda Hary - (21) - 99.41 (?), 8.6.2009 10:38

Má zkušenost je asi taková: U dvoulitrových PET-láhví seříznu vršek, propíchám dno a nasypám do nich normální žlutý písek.Vyzráté rouby sestříhám na 4 očka.Používám max.1 nebo dva rouby z jednoho výhonu(podle délky prutu, ke konci jsou už méně vyzráté).Rouby navlhčím vodou a ze dvou třetin posypu stimulátorem.Do písku udělám kolíkem díru vsunu roub, setřepu písek tak aby jeden pupen byl obnažený a zaliju vodou.Láhve uložím do přepravky a umistím na zahradě do polostínu.Uspěšnost mám okolo 100%.Rouby beru při stříhání v.révy v zimě.Vyzkoušejte! Hodně zdaru Děda Hary!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika