Rhea nebo Kiš Miš Lučistij



Stránky: 1,  2   
host - 226.90 (?) 
24.4.2010 20:50, zobrazeno: 9503x

Zdravím, jsem laik a chtěl bych se tedy zeptat jakou odrůdu si mám koupit. Jedná se o bezsemennou révu růžové barvy. Chtěl bych jej pnout po pergole (pokud je to tedy možné)? Pergola je na slunném bezvětrném prostředí. A ještě jsem se chtěl zeptat jaký druh si tedy vybrat, jestli Rheu a nebo Kiš miš lučistij? Jak zvládají mráz a houby? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.11 (?), 25.4.2010 8:21

Pokud chcete právě tyto odrůdy, tak bych zvolil obě, protože Rhea dozrává později. Na pergolu se dva keře určitě vejdou. Odolnost vůči chorobám a mrazu bude u Rhey pravděpodobně vyšší, ale obě jsou odrůdy V. vinifera. Rheu jsem měl venku, nyní stěhuji do skleníku (nedozrávala u mne uspokojivě). Chuťově chybu neuděláte ani u jedné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.90 (?), 25.4.2010 20:36
Děkuji za radu zkusíme a uvidíme, máme místo kde svítí celý den slunce a je za větrem tak by se mělo révě dařit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.128 (?), 26.4.2010 10:43
Ještě jsem se Vás chtěl zeptat jakou máte zkušenost ohledně odolnosti vůči plísním a mrazu? Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.11 (?), 26.4.2010 13:13

Kišmiš u mě ještě neplodil (slabá sazenice), letos jsem musel znovu seříznout kmínek. Nebyl napaden, ale tady nemohu odolnost zatím posoudit, podle mých zkušeností má totiž sazenice před nástupem do plodnosti podstatně vyšší odolnost vůči houbovým chorobám. Tady by věděl víc Bred-ik, kterému již Kišmiš plodil.

Rhea je v mých podmínkách nadprůměrně odolná mrazu (na evropskou révu), po letošní zimě vyrašila všechna očka. Odolnost vůči houbovým chorobám je u mne rovněž dobrá, na evropskou révu bych řekl nadprůměrná. Ale tohle nelze brát jako dogma, já mám obecně malé problémy s houbovými chorobami. Stačí mi zpravidla 1-2 postřiky proti padlí a 0-1 postřik proti plísni. Lokalita Chomutov, 360m.n.m pod Krušnými horami. Tchán má zahradu cca 4km daleko a každoročně má s plísní velké problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 226.90 (?), 26.4.2010 18:17
Ještě jednou děkuji.. Já mám 484m.n.m, 16km od Českých Budějovic tak uvidíme jak se to vyvrbí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.11 (?), 26.4.2010 19:00

Nevím, jaké konkrétní podmínky pěstování máte, ale trochu bych se těch 484 m.n.m v případě odrůdy Rhea bál. Já ji pěstoval u jižní stěny domu a s dozráváním to nebylo nijak slavné. Asi bych na vašem místě volil jen rané odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 178.82 (?), 26.4.2010 21:04

Také si myslím, že do skoro 500 m n. m. nebude Rhea příliš vhodná a Kišmiš lučistyj také nepatří k nejranějším a hlavně nejodolnějším odrůdám. Proto ho mám na zdi a letošní zimu (-24) tam přečkal tak tak. Jsou určitě odrůdy vhodnější do této nadmořské výšky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.22 (?), 28.5.2013 21:33

Mám Rheu ve skleníku. Zasadila jsem jí loni na jaře. Vyrostl jeden kratší šlahoun. Asi 30 cm. Letos z něj vyrostlo asi 5 šlahounů asi 40 cm a na žádném nejsou střapce s vínem. Ještě se něco objeví, nebo něco dělám špatně? Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 28.5.2013 22:19

Nemůžete nechat všechny letorosty růst, stačí jeden nejsilnější maximálně dva. Ostatní se musí zaštípnout nebo už dříve vylomit.
30 cm je příliš málo, aby se objevil plodný letorost, je potřeba, aby letos réva pořádně narostla. Příští rok zakrátit v únoru březnu na max 120 cm (pokud bude réví vyzrálé) a nechat růst jen 3-4 horní pupeny. Ostatní vylamovat, dokud jsou malé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika