Řez vinné révy



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?)
4.8.2015 19:40

Jenže ten "jeden výhon" Vám chrást a obrost udělá. Chtěl jsem jenom správně poradit, ale pokud jste se rozhodla poslouchat rady typu: "Nějak to udělej, ono to nějak dopadne", pak jste vůbec nemusela vznášet tento dotaz.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 4.8.2015 10:18

Ono je chyba, že dáte na rady někoho, kdo pěstuje hrozny ve vinohradu, Takový vám nedá pro vás žadnou rozumnou radu, protože má klapky na očích a neumí si představit, že se dají hrozny stříhat nějak jinak než podle vinohradnických příruček. Já pěstuju hrozny na plotě a na stěně šopky, na telegrafním sloupu atd., jde mi o to aby to trochu pokrylo to na čem to roste.  Nějakými přiblblými příručkami se neřídím, některý rok to trochu přistřihnu abych tam zredukoval tu džungli co tam během předchozí doby narostla, některý rok vůbec nestříhám a určitě mi s jednoho kmínku vyroste víc než sedm nroznů, když se zadaří tak snad i kolem stovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.108 (?), 4.8.2015 10:33

Ferdo, tys mě asi vystihl, protože opravdu chci obrost i hrozny, Jeden výhon mi to neřeší, ale jsem vděčná všem, kdo si nedělají" prdeličky "a snaží se poradit.Všm velký díksmiley.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.131 (?), 4.8.2015 16:29

Prosím za prominutí, jsem jeden z těch s klapakama  na očích. Už jsme to tu několikrát probírali: RÉVA NENÍ IDEÁLNÍ JAKO - CELOROČNÍ STĚNA. Důvod je jednoduchý, v listopadu prostě opadne listí a je po parádě.

Na druhou stranu, pouhý jeden tažeň  ponechaný na  jaře na délce stěny 1 m udělá v létě neproniknutelný živý plot /opticky/.

Systém Bordel - který doporučuje Ferda Mravenec je dobrý pro hodně odolné odrůdy a pěstitele, který nemá velké nároky na kvalitu. Hodně hroznů a různých zastíněných zákoutí  = menší kvaltia a choroby.

Systém tažňů, upravené listové plochy a regulace množství hroznů je zase vhodný pro perfekcionisty. Jak na to dobře popsal Zyjan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.108 (?), 4.8.2015 18:05

Tak jsem z toho jelen.Vím, že na podzim listí opadá, ale jeden tažeň i když metrový mi dá kolik hroznů?Asi dost málo, ale nejsem nenasyta chci trochu zastínit terasu k sousedům.Asi to chce v mých požadavcích zlatou střední.Markéta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 5.8.2015 8:44

Systém Bordel...tak on ten systém nemusí vypadat nějak divoce, můžete tam nechat větve ve stylu sedmiramenného svícnu, nebo nějaký tvar podobný tvaru jako se pěstují třeba jabloně v kordónu. A to pak vypadá celkem esteticky přes zimu, kdy z toho opadá listí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 4.8.2015 19:40

Jenže ten "jeden výhon" Vám chrást a obrost udělá. Chtěl jsem jenom správně poradit, ale pokud jste se rozhodla poslouchat rady typu: "Nějak to udělej, ono to nějak dopadne", pak jste vůbec nemusela vznášet tento dotaz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 4.8.2015 19:28

Ferdo Mravenče - já jsem nikdy žádné příručky nečetl. Mé začátky byly takové, že jsem si chtěl poradit sám a tak jsem zkoušel způsobem "pokusXomyl" - jsem tomu rád, protože některé věci se mi osvědčily a v žádných příručkách je snad ani nenajdete. Nicméně - chcete-li mít hustý chrást, na kterém necháte hrozny tak jak se urodí, musíte počítat s tím, že Vaše hrozny budou nekvalitní, nevalné chuti, navíc takové keře budou trpět nemocemi, letorosty budou slabé a brzy neplodné.

Jinak - samozřejmě také záleží na odrůdě. Révy typu labrusca nebo jiná "divočina" Vám budou plodit i v chrástu, džungli, ale i tak si myslím, že pokud jste si zvykl na nízkou chuťovou kvalitu, neznamená to, že byste to měl radit i ostatním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.108 (?), 4.8.2015 19:54

Pro Zyjan-vážím si vašich rad a omlouvám se, jak jsem reagovala na Ferdu.Snad už naposledy: To vše, co mi letos vyrostlo musím ustřihnout?Kdybych to neudělala a snažila se eliminovat výhony, to staré dřevo by nevyživilo obrost?A 1 výhon mi dá opět jen 10 hroznů?Moc prosím, ještě jednou mi odpovězte.yesMarkéta.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 5.8.2015 8:40

musíte počítat s tím, že Vaše hrozny budou nekvalitní, nevalné chuti, navíc takové keře budou trpět nemocemi, letorosty budou slabé a brzy neplodné...Zyjane, vy máte fakt nějaké klapky na očích, nevím co to melete, jedl jste ty naše hrozny? Nejedl!  Za to jste asi sežral všecku moudrost světa a víte, co jak chutná i když jste to ani neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 4.8.2015 20:19

Hlavně jste nenapsala, jak révu pěstujete, jestli chcete popnout zeď, nebo je zasazená volně a budete zapěstovávat vedení. Podle toho se řeže. Výhon dole na kmínku na stařině se ponechává podle starší literatury jako náhradní, kdyby réva zmrzla, z tohoto se zapěstuje nový kmínek. Každoročně se seřezává na jedno očko. Takže napřed se musíte projádřit jak to vlastně má vypadat. A na co se vlastně ptáte. Pak se podívejte na nějaké obrázky jak se réva pěstuje od sazenice. Na síti je toho halabaděj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika