Řez révy - teď?



jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 82.140 (?)
7.2.2016 9:07

ja už má ostrihanésmiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 27.2.2015 21:14

Neořezaný keř má větší zásobu živin a je proto mrazuvzdornější. Mělo by se řezat až po velkých mrazech. Ty bývají do poloviny února. Po 15.3. pravděpodobně bude réva více slzet. Takže 15.2. - 15.3. Já jsem řezal v prosincilaugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.10 (?), 6.2.2016 22:46

Zítra se chystám na řez. Podle předpovědi do konce února nemají přijít větší mrazy. A co vy? Budete ještě čekat na konec února?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.22 (?), 6.2.2016 22:55

Řezala jsem dneska, letos příroda nějak pospíchá...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 82.140 (?), 7.2.2016 9:07

ja už má ostrihanésmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 7.2.2016 9:23

Ostříháno.   j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.107 (?), 7.2.2016 12:31

Také už stříhám, ale obecně mi vyhovuje nejvíce druhá polovina února, Rány po střihu se stačí dobře zacelit a na jaře tolik neslzí a tímpádem neztrácí cenné minerální látky. U odrůd choulostivějších na mráz(žádné takové ale nemám) bych počkal na co možná nejpozdější termín přesně z toho důvodu, co byl popsán výše - člověk neví, které očko zmrzne, i když jak bylo též uvedeno výše, ty zimní mrazy v poslední době nejsou, minimálně ve vinařské oblasti Čechy, nikterak dramatické, spíše mě občas potrápí jarní mrazíky, kdy letorosty mají už 5 - 10 cm.

Divit se, že někdo již má ostíháno a jiný ne, není na místě, protože na nejvhodnějším termíínu řezu se přesně neshodnou ani odborníci - téměř každá studie uvádí trochu něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 182.35 (?), 13.2.2016 9:49

Nemám sice velké zkušenosti, ale osobně mám odpozorováno, že na intenzitu slzení má vliv, v jaké fázi dormance se réva v daném místě nachází. Letošní průbeh zimy napovídá tomu, že by bylo vhodnější provést řez spíše dřív, tedy už nyní. Jaký vliv má počasí na rostliny nevidíme na révě, ale na jiných "signalizačních" rostlinách. Např. u mě na Jičínsku jsou již lehce povytažené pupeny broskví a bylo by možné za vhodného počasí provést první postřik. To může vézt k úvaze, že i na révu již má teplejší zima vliv a bude se pomalu "probouzet"! Řídím se tím a už třetím rokem pozoruji slzení velmi mírné, nebo žádné. Je to pouze moje vlastní úvaha, dejte ji na pranýř, ať se poučím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika