Révokaz



Stránky: 1,  2,  3   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?) 
15.7.2010 11:36, zobrazeno: 21287x

Že jsem si s novými sazenicemi ze školky přítáhl i hálčivce a vlnovníka, to mě až tak nevadí. Dnes jsem ale zjistil, že na jedné sazenici je i listová forma révokazu (celkem asi 10 hálek). Něco jsem si o tom přečetl, ale stejně mi to není zcela jasné. Jaká je pravděpodobnost, že se rozšíří i na ostatní keře? Mám 2 hlavy pravokořenné, zbytek roubovaný. VJK

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 15.7.2010 12:25

Nedokážu posoudit, jak vysoce je pravděpodobné rozšíření révokazu na další keře, podle mého názoru je. Každopádně bych se s tím pokusil něco udělat a použil několikrát insekticidy k likvidaci listové formy tohoto nebezpečného škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 15.7.2010 12:44

Myslíte běžný na mšice, resp. savý hmyz? Speciální na révokaz jsou jen ve velkém balení a použitelné pouze v podnožových vinicích a ve školkách. Při detalní prohlídce jsem ty potvory objevil na 4 keřích. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 15.7.2010 12:42

Bylo by možné, abyste postižené listy vyfotil a umístil sem fotky? Docela by mě zajímalo, jak to vypadá. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 15.7.2010 12:47

Listy jsem zlikvidoval, ale vypadá to přesně takhle

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 15.7.2010 16:08

Proti kořenové formě révokazu u nás v prodeji asi není nic k dispozici, ale vynašel jsem jeden přípravek, který by mohl být nadějný a teoreticky by mohl zafungovat. Je to ACTARA 25 WG, primárně určený k ochraně brambor a rajčat proti mandelince a mšicím. Jedná se o novinku, systémový, požerový a dotykový insekticid, který je rozváděn do celé rostlinné tkáně, včetně kořenů. A hlavně - na Slovensku se prodává v prodejnách s vinohradnickými pořebami (pročpak asi?). Takže by možná stálo za to, v tomto směru trošku zapátrat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 15.7.2010 16:56

Na tu Actaru jsem také narazil. Než seženu malé balení, zkusím zatím kombinaci Calypso 480 + Decis. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 15.7.2010 17:09

Moc držím palec (!), a určitě napište, jak to dopadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 15.7.2010 18:53

Trochu jsem zapátral po internetu. U nás by jsou registrovány proti révokazu jen přípravky s úč.l. imidacloprid CONFIDOR 70 WG, KOHINOR 70 WG,
WARRANT 700 WG, ale jsou velmi drahé a ve velkém balení. Šly by použít i FURADAN 350 F a MARSHAL 25 EC.
Ale tady jsem našel, že by šel použít i MOSPILAN 20 SP, uč.l. acetamiprid, což je látka ze stejné skupiny jako ACTARA 25 WG a CALYPSO 480 SC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 16.7.2010 0:36

Bred-ik, Wimpi: Díky za snahu. Dnes jsem provedl zatím koupel 0,01% deltamethrinu, zítra použiji Mospilan nebo Calypso. Po týdnu až 10 dnech zopakuji. Při detailní prohlídce jsem téměř na všech keřích našel malé, cca 0,5-1mm velké žluté "broučky ", utíkající rychlostí 5-10mm za sekundu. Nemáte představu, co to může být? Na škůdce to asi nevypadá.

Mirek: Tak to je maso, já měl nejvíc asi 10 hálek celkem na 3 listech. Zejména ta druhá fotka je fakt drsná... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika