Réva vinná pěstování bez postřiku



host - 87.226 (?)
5.3.2015 19:21

tak teraz som nasiel o Medine - len stredne odolna voci perenospore, vysoka odolna voci mucnatke, sivej plesni. dozrieva koncom septembra, to uz je asi neskoro na moju lokalitu. hrozno skor na jedenie a stavy chcem pouzit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 87.226 (?), 5.3.2015 19:14

Dakujem za odpoved. Ustojcivyj Dukacajevoj mam, ale v minulom roku mal priznaky perenospory na listoch, vyhnut 2 postrekom sa nedalo. aj na plodoch daco bolo, plody vplyvom vysokej vlhkosti zacali hnit, plus osy, moc urody z neho posledny rok nebolo. ale nevravim, ze je to zla odroda, celkom fajn, jedna z tych lepsich, musi byt hodne dozrety, dozrieva v polovici septembra v mojich podmienkach.  Je zasadeny pri dome. Ale ja hladam este nieco odolnejsie voci chorobam :-) Skoda, ze odroda Moldova je hodne neskora, to by u mna nedozrelo. Skor ma zaujimaju modre odrody vinica, este by to mozno slo vyskusat amerikanov typu Venus, Jupiter... nasiel som z modrych aj odrodu Medina, ale o tej tiez neviem viac.

lokalita - okolie Piestan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.226 (?), 5.3.2015 19:21

tak teraz som nasiel o Medine - len stredne odolna voci perenospore, vysoka odolna voci mucnatke, sivej plesni. dozrieva koncom septembra, to uz je asi neskoro na moju lokalitu. hrozno skor na jedenie a stavy chcem pouzit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 5.3.2015 22:00

Z příspěvků výše je vidět vliv stanoviště, kdy se zkušenosti s odrůdou mohou dost lišit. Podle mých dosavadních zkušeností jsou na tom s odolností k plísni révové Talisman a jeho potomci, ale samozřejmě ne všichni, jmenovat můžu Galahad, KoKl Belyj, Rošfor, Aladdin, Ametist novočerkasskij a Sfinx. Na nich jsem plíseň neviděl ani v roce 2010. Na druhou stranu odolnost k padlí je u některých z nich na úrovni klasických odrůd.

Co se týká amerického Jupitera, ztotožňuji se s názorem, který jsem četl někde na fóru. Tato odrůda u mne slouží jako indikátor plísně, protože je napadána jako první.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.210 (?), 6.3.2015 13:58

Samozrejme, vplyv stanoviska je zasadny. Napr. u mna je podstatna odolnost voci mucnatke snad viac nez voci perenospore. Jednoducho som v teplej a suchsej lokalite a svedci jej to tu. Zavisi aj od toho, ako je vinic vedeny a ci uz hned rano nanho svieti slnko, vdaka ktoremu rychlo obschne pripadna rosa, ci je v uzavrteje polohe, alebo okolo neho previeva vysusujuci vetrik. Ci je na vhodnom podpniku a teda vitalny a schopny lepsie odolavat infekcii. Ja mam vsetko na K125AA a snazim sa vinic tahat na vysokych vedeniach a pergolach. Jednak preto, ze im to podla mna viac svedci a aj preto, ze sa tym lepsie vyuzije priestor. Paradoxne ten ustojcivyj mam v upne nevyhovujucich podmienkach, na nizkom rynsko-hessenskom vedeni, a ten vinohrad je velmi zahusteny, lebo mam 3 rady vedla seba, vzdialene medzi sebou myslim okolo 2m, teda velmi malo. Cez leto sa to vzdy strasne zahusti a teda pre perenosporu je to tam idealne. No ako som vravel, aj bez postrekov posledne 2 roky nemam problem, hrozna su zdrave. Ked tie neodolne vinice (opal, jupiter(ten slovensky=rhea),panonia kincse, diamant) odidu, ustojcivyj a onyx potiahnem vo vyske ponad stare vedenie ako pergolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 2.30 (?), 5.3.2015 22:01

Jak jsem už několikrát psala, mám američany asi7 nebo 8 let.Ani jednou jsem je nestříkala.Nevím, co je plíseň nebo hniloba.Rodí každý rok, loni obrovská úroda.Proto se za američany budu přimlouvat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.226 (?), 7.3.2015 7:36

Daria, mohli by ste napisat, s ktorymi odrodami mate najlepsie skusenosti?

Dakujem aj uzivatelovi AB, za skusenosti s odrodou Muskat Poloskei, kolko postrekov ste minuly rok robili? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 7.3.2015 18:12

Kromě základního ošetření Sulkou víc nestříkám (mám skorý Solaris, Sevar, Prim).  RR jednou proti peronospoře ,pozdní odrůdy to stejně moc nezachránilo(nevydařený rok).Muscat Pölöskei, Tereza byly na tom ale lépe a mohl jsem je nechat na keři o něco déle.Místo RR zkusím Hibernal, měl by dozrávat o malinko dřív.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 6.3.2015 17:04

Mám obě odrůdy a v plodném stádiu.Pölöske se zdál oproti Tereze odolnější a není tolik vzrůstný.Tlaku chorob v min.roce víc odolal.Předpokládám ale, že mám skutečně to, co bylo uvedeno na obalu.Kdysi dávno jsem nakoupil Primy u třech prodejců a každá sazenice je jiná.Jak v chuti, tak i ve tvaru a velikosti zrna.Jedna sazenice splňuje to, co se o ní píše...   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.35 (?), 7.3.2015 8:54

Manželka zahlédla v televizi pořad o biovinaři. Údajně pět let révu běžně řezal, ale nestříkal. Po pěti letech si réva vytvořila imunitní systém proti chorobám a opět nestříká. Jak jsem koupil, tak prodávám. Ale možná pořad také někdo viděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 7.3.2015 9:00

Hezký, to je současný trend. Řekne se třetina, možná desetina skutečnosti a vydává se to za jednoduchý recept úspěchu. Možností je několik, z obou stran spektra, má rezistentní odrůdy, kecá = lže atd. atp. Zvláštní že tak jednoduchý a geniální systém se nepoužívá ve vinohradnictví všude. Nebo v lékařství třeba. V podstatě je to skvělá myšlenka. Necháme to (někoho) pod vlivem choroby, a ono si to zvykne... nebo to zajde - smůla, přirozený výběr. Nedá mi ocitovat slova z jedné satirické knížky. Mrtvá kočka radí, že lidi je výhodnější zabíjet než léčit. Léčení je drahé, trvá dlouho, je nedokonalé a má nejisté výsledky. Kohokoliv je ovšem možné rychle a dokonale zabít s minimálními náklady a plně to řeší situaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika