Réva vinná - Othello - modrá



tibi469 - (48) - 246.101 (?) 
28.5.2016 14:55, zobrazeno: 17741x

OTHELLO modré.Nevyžaduje postřik, je rezistentní vůči chorobám, nenáročné na půdu a vodu vynikající tolerantnost vůči mrazu.Původ z Ameriky samorodící odrůda.Má střední rychlost růstu a vysokou výtěžnost.Střapce středně velké, bobulky tmavomodré, dužnina tmavomodrá, štavnatá charakteristické chuti.Dozrávání koncem září, začátkem října je možné nechat střapce do začátku mrazíků.Podporuje čištění krve má dobrý účinek na trávící systém.Odrůda vhodná na výrobu výna.Víno je rubínovo červené barvy bohaté na třísloviny s výraznou charakteristickou vůní.Pro OTHELLO jsem se rozhodl z důvodu jeho nenáročnosti na půdu, klima a odolnosti proti chorobám.Vůbec ho nemostřikuji.A také pro velmi dobré chutové vlastnosti hrozna a vína.Pěstoval jsem ho v 112 nm a začal jsem ho pěstovat i v 301 nm bez problému jen dozrává o něco později.

Réva vinná - Othello
Réva vinná - Othello
Réva vinná - Othello
Réva vinná - Othello
Réva vinná - Othello
Réva vinná - Othello
Réva vinná - Othello
Réva vinná - Othello
Réva vinná - Othello
Réva vinná - Othello
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 28.5.2016 18:21

Moc hezky opsáno, jen ten hrozen a vzdálenost mezi bobulemi mi příjdou takové"atipické"wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 2.118 (?), 31.5.2016 22:05

ja mám tiež také "atypické" hrozno wink, neznámej odrody... pozerám, že sa aj podobá na to Othello... moje je tiež hodne odolné, nerobím žiadne postreky, má ale malé tmavé bobule (max 4g, strapec tak 30g) s veľkou kôstkou a neskoro dozrieva (v októbri), je nasládlej chuti s kyselinkami

Moja neznáma odroda - foto 29.9.2013
Moja neznáma odroda - foto 29.9.2013
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 1.6.2016 16:32

Hlavné je, že ho netreba postrekovat a dobre chutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ondro - (48) - 12.171 (?), 2.6.2016 11:02

vyzera to rovnaka odroda ako mam aj ja. Moju i tuto ja tipujem na Izabelu, ta je u nas najtypickejsia zo samorodakov. Bobulky neskoro na jesen same opadavaju - to je myslim typicke pre Izabelu. predpokladam, ze aj u vas opadavaju. Ale nikdy som nevidel vedla seba Izabelu a Otello.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 2.118 (?), 13.6.2016 12:10

bobulky u mňa samé nejak neopadávajú, väčšinou nestihnú ani poriadne dozrieť, kým príde prvý mráz. Dozrieva riadne neskoro (záhrada v 400mnm). Minulý rok boli ešte niektoré bobule polosfarbené, prišiel mráz a potom opadávali celé strapce. Izabela (podľa fotiek z netu) má hustejšie strapce a väčšie bobule s jahodovou príchuťou. Myslím si, že tá moja odroda Izabela nebude, skôr to Othellowink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 1.6.2016 16:28

Nemyslím si, že je atipické.Dozrávání v 301 mn kde, je počasí trochu jiné jak v 112mn.pro názornost Břeclav a Děčín.Bobukly jsou pěkně tmavé když je tam necháte déle.Jen to se často nestává.Jak je hrozno sladké nedá se mu odolat a sní se, pokušení je velké.Tento rok si nechám jeden pěkný střapec a ten si vyfotím.Doufám, že ho někdo dříve nesní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 24.6.2016 12:11

A tož nevím, labruskou tady asi příliš neoslníte, i když musím přiznat, že mi taky chutná, protože mi připomíná dětství. Takových labrusek, "maliňáků", či "jahoďáků" je celá řada a většinou se chuťově ani nenáročností pěstování od sebe moc neliší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 20.8.2016 11:59

V podmínkách, kde jej pěstuji jsem rád, že dozraje, nemusím jej chemicky vůbec ošetřovat, má dobrou chut, a dobře rodí.Více v těchto podmínkách ani očekávat nemohu.

Réva vinná -Othello-modrá
Réva vinná -Othello-modrá


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika