Réva ve skleníku a plíseň



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?)
22.8.2014 11:35

Budu muset ve skleníku prosvětlit, protože tažně příliš stíní v těchto chladnějších dnech, a vybarvování révy uprostřed a na periferii třapce poněkud přibrzdilo.Kupoval jsem to jako Aivaz, ten to není.Vzhledem se to blíží Kodrjance.Nero venku už vybarvilo, vedle stojící Pola začala modrat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 117.3 (?), 18.8.2014 18:21, zobrazeno: 5985x

Prosím o radu,  třetím rokem pěstuji révu Kodrjanku ve skleníku. Letos se urodila, má asi 10 krásných velkých hroznů. Není úplně dozrálá, ale začaly bobule praskat a plesnivět. Nevím, jestli jsem měla něčím hrozny stříkat, nebo je mám otrhat i když jsou některé bobule ještě nazelenalé. Děkuji za jakoukoliv radu. Dáda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.2 (?), 18.8.2014 19:44

To vypadá na padlí, stříkejte ihned, přípravek najdete na agromanuálu nebo tady pod heslem padlí. Hrozny ve skleníku napadá často i plíseň šedá, jak vypadá a přípravek opět na agromanuálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 20.8.2014 10:36

Není to ani padlí(padlí ve skleníku nemívám), ani plíseň.Bobule z nevyrovnaného vodního přísunu praskají, a dochází ke druhotnému napadení šedou hnilobou hroznů révy.Vodní režim je těžké uhlídat,zvláště když réva ve skleníku sousedí s rajčaty, a když se o závlahu stará druhá osoba.Viz foto mých bobulí, a tak jako Vám nyní bobule uprostřed střapce a na okrajích nedozrávají, tak se to děje i u mne ve skleníku-zřejmě taky Kodrjanka.Úrodu sklízím probírkou, nezralé ještě dojdou.

K praskání bobulí dochází při velmi intenzívním zavlažování keřů v době zrání hroznů, kdy závlaha už není příliš efektívní.O konečné velikosti révy vinné se rozhoduje po kvetení révy.Závlaha je především účinná v období intenzivního dělení, a zvětšování buněk slupky malých bobulí.











Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.143 (?), 21.8.2014 15:25

Je to skutečně Kodrjanka? U nás touto dobou jsou bobule v polních podmínkách skoro modré.

K výše uvedenému jen dodávám, že od zaměkání révu ve skleníku nezalévám.

Podobným typem praskání trpí odrůda Cardinal a její kříženci /Arkadia/.

Naše skleníkovky Vitra a Pola jsou vůči praskání dost odolné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 22.8.2014 11:35

Budu muset ve skleníku prosvětlit, protože tažně příliš stíní v těchto chladnějších dnech, a vybarvování révy uprostřed a na periferii třapce poněkud přibrzdilo.Kupoval jsem to jako Aivaz, ten to není.Vzhledem se to blíží Kodrjance.Nero venku už vybarvilo, vedle stojící Pola začala modrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 22.8.2014 16:52

Kodrjanka má vlastnost celkem špatně vybarvovat od šťopky, navíc bývají bobule hodně na sobě naducané, ale oproti bobulím na snímcích mám ty rotdíly o hodně kontrasnější, jde to až do zelena. Když jsem se podíval na svou, která má střapce volné a malé, tak se to celkem podobá, třapina je světle zelená. Ty Vaše střapce jsou hodně rozvolněné, zkuste nafotit listy, navíc je na snímcích barevné zkreslení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika