Réva v létě



host - 103.6 (?) 
12.7.2016 14:20, zobrazeno: 2765x

Mám druhým rokem asi 15 hlav révy. Každá mi letos mohutně obrazila. Mám ji teď nějak pokrátit nebo vše nechat až případně na zimu, leden únor?

Díky Petr

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 22.27 (?), 13.7.2016 23:09

přidej fotku aby bylo vidět jak ji pěstuješ.

V podstatě pokud loni dostatečně nevyrostla, tak ji zastříhni na nesilnější letorost, nech jen 2 letorosty a ostatní vylámej. To ale mělo být už dávno. Stejně bych to ale ještě udělal.

Pokud vyrostl a vydřevil loni kmínek, vylámej všechny níže rostoucí letorosty, které nepotřebuješ a kmínek zastřihni abys odstřihl to co už nepotřebuješ. Taky bych to nenechával na zimu. To co necháš ti lépe vydřeví.

Réva to nyní zvládne asi lépe než brutální střih v zimě.

Více rad můžeš dostat jen když pošleš fotku a popis způsobu jak chceš vinici pěstovat. zda na pergole či na jeden či dva tažně na klasickém vedení.

Pokud mám 2 dlouhé výhony, tak já nechávám dvoukmínkový tvar a druhý nezakracuji na jedno očko. TO už jsou ale drobnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 14.7.2016 6:32

Radit jen tak bez bližší znalosti si netroufnu, mohl bych udělat víc škody než užitku (viz příspěvek výše, podle kterého bych se řídit nedokázal, ani kdybych chtěl). Chtělo by to lepší popis nebo fotografii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.27 (?), 19.7.2016 10:39

Přesně tak. Bez fotky se radit moc nedá. Chtěl jsem jen naznačit směr kterým by se mohl tazatel ubírat. S 15-ti hlavami bych si o střihu v prvé řadě již něco nastudoval. Já začal s "rukovětí vinaře a v podstatě další informace čerpám zde nebo jinde na netu, viz odkaz. Jen jsem chtěl naznačit, že réva dle mých zkušeností v létě zvládne větší zásahy než v zimě. To ale může být v jiných podmínkách různé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika