Réva Luna a Elma



host - 117.3 (?) 
16.10.2013 16:09, zobrazeno: 8985x

Dobrý den,

byly mi doporučeny do skleníku bezsemenné odrůdy Elma a Lena ale nemohu nalézt charakteristiku těchto odrůd.Máte někdo zkušenosti a poradíte? Díky Dáda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 16.10.2013 16:27

Elma a Luna jsou slovenské bezsemenné odrůdy, ale jsou citlivé na houbové choroby, tudíž vyžadují chemickou ochranu. Ve skleníku nebude asi problém s plísní révovou, spíš s padlím nebo šedou plísní. Na Lunu jsem neslyšel moc chvály, někdy má v bobulích i semena. Elma je kvalitní bezsemenná odrůda, ale pro její požadavky na teplo bych ji pěstoval asi jen ve skleníku nebo u zdi. Velikost bobulí i zbytků semen je možné vidět tady

atlas bezsemenných odrůd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 10.92 (?), 16.10.2013 18:22

Pokiaľ by sa p.Dáda nechcela vzdať myšlienky pestovať chuťovo kvalitnú Elmu, potom odporúčam kúpiť sadenice o niečo odolnejších krížencov Elmy a skvelého Talismana: skoro dozrievajúci Sprint, alebo neskorší Talem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.3 (?), 17.10.2013 12:23

Díky za radu. Mám ještě prosbu, může mi někdo doporučit solidního dodavatele těchto odrůd. Pan Jonáš tyto odrůdy nenabízí a u p.Bredika jsem je také nenalezla. V supermarketech bych nerada nakupovala.Díky Dáda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.194 (?), 29.11.2013 17:02

Dobrý večer paní Dádo,

pěstuji již někulik let v Boskovicích(390 mnm) Elmu ve skleníku i venku cca 2 m od zdi a výsledky jsou velmi dobré. Plodí velmi pravidelně a dozrává jak ve skleníku, tak venku. Je skutečně bezsemenná. Lunu mám venku, dozrává, pěkné ovoce, ovšem má semeno v bobulích.

Zdeněk Křehula, zdene@krehula.net, Boskovice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika