Proč réva nekvete?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 172.19 (?) 
3.6.2013 12:25, zobrazeno: 17445x

dobry den, prosim zkusenejsi pestitele o radu.Na podzim 2011 jsem vysadila tri keriky stolni modre odrudy z OBI.Netroufam si odhadnout jak mohly byt stare, pocitam ze cca 3roky.Vysadila jsem je ke kamenne zdi na jihovychod, slunko na ne sviti od rana do asi 15:00.Kazdou zimu jsem je prikryla chvojim, prve brzy zjara jsem ostrihala ty nove vyhony na dve ocka, ted na tri ocka.mam za nimi kovovou mriz.Vyrazilo opet spoustu vyhonu, krasne zdrave velke listy.Bohuzel opet zadne kvety... Co delam spatne?mam nektere ty vyhony vylamat?jak mam na jare strihat?Jeste dodam ze zahradu mame u Zlina.

Dekuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 3.6.2013 12:29

Ake su to odrody? Niektore rodia iba na dlhsiom dreve... (treba nechat dlhsi tazen).

Nevyhodne rastuce vyhony, mozete samozrejme vylamat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.19 (?), 3.6.2013 13:17

Je to odruda Alden.Prave ty vyhony se mi zdaji moc nahusto, takze necham asi max.5vyhonu?A pristi rok zjara mam tyto vyhony nechat treba i na deset ocek?Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 3.6.2013 14:37

Tak to bude rezom, tuto sa môzte docitat ze odroda Alden vyzaduje rez na tazne, to znamena ze na cipkoch asi velmi neplodi. Tak ako pisete vyberte najkrajsie vyhony(pocet podla priestoru, ale aj viac ako 5), a tie slabsie vylomte pripadne zastipnite. Ked vas to pocas roka napadne, tak na tych ponechanych mozete vylomit zalistky, aspon tie odspodu. A na buduci rok uz budete vediet ako...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.19 (?), 3.6.2013 14:58

Tak dekuji za radu, jakmile prestane ten neustaly lijak a dostanem se na chatu tak to udelam, na jare necham delsi prihodim kompostem a snad se dockame

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 3.6.2013 13:09
Já takhle u jedné odrůdy čekal 4 roky, nechte nějaký výhon pro příští rok delší, přihnojte na podzim hnojivem podporující tvorbu květů a plodů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 172.19 (?), 3.6.2013 13:21

No snad se s detmi taky uz dockame, cim je dobre hnojit?Mam k dispozici nas vykvaseny slepicak, konsky hnuj anebo kompost?Chemicke nedavam mame ekozahradu.Diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 3.6.2013 15:11
Tak to Vám neporadím, fosforečná hnojiva podporují tvorbu květů a plodů. Kolik je fosforu ve Vámi uvedených zdrojích, nevím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 160.155 (?), 3.6.2013 23:36

môžete pohnojiť ale pozor s mierou, lebo ak rastlinu prehnojíte dusíkom, bude bujne rásť ale oneskoríte práve kvitnutie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 3.6.2013 14:05

Rostou ty letošní výhony z dvouletého dřeva? Jinak nepokvetou.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika