Rašení révy



host - 26.58 (?) 
19.3.2012 8:20, zobrazeno: 7903x

Po dvou marných pokusech jsem na podzim 2010 zasadila po třetí do skleníku révu. Povedlo se a loni vyrostla do výšky asi 3 metrů a měla i dobrý průměr.Koncem února, když nemrzlo a bylo několik dnů hezky jsem révu zakrátila na 2 očka. Ale nic se neděje a mám obavy, že mi zmrzla. Ptám se moc brzy, nebo již by měl být na výhonu vidět nějaký život?Jestli zmrzla, může ještě vyrašit ze spoda a budu muset začít opět znovu? Poraďte Dáda 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 14.199 (?), 19.3.2012 9:36

Zaprvé bylo zbytečné při takovém nárůstu stříhat na dvě očka. Mohlo by se už začít se zapěstováním tvaru. To, jestli je dřevo živé poznáte podle barvy řezu. Když je dřevo na řezu zelené, keř je živý a dřevo zdravé, mělo by začít rašit. Když je hnědé a suché, je prostě uschlé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.58 (?), 19.3.2012 14:53

Nechala jsem 90 cm které jsem počítala na kmínek a dvě očka jsem počítala na zapěstování Varianty A podle Pavla Pavlouška. Jsem totiž úplný amater, začátečník a nežiji ve vinařské oblasti, aby jsem na vlastní oči viděla pěstování. Studiji to pouze z literatury a rad v diskuzi. Dáda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 134.76 (?), 27.3.2012 8:54

Na rašení je ještě brzo, réva teprve začíná slzet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 29.3.2012 9:09

Záleží jak kde, toto je venku na jižní straně domu, podnožová réva za polykarbonátem má výhony ještě mnohem větší.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 29.3.2012 20:17

mne Mirku uz take nektere rasi a to je mam jenom u zdi na zapadni strane...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 171.192 (?), 17.4.2015 8:29

Dobrý den.Minulé teplé dny způsobilo nalévéní oček révy.Nyní mají přijít přízemní mrazíky.V jakém stádiu nalévání ještě narašená očka tyto mrazíky bez problémů přečkají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 17.4.2015 17:56

u me jsou nalite, ale to bude jeste ok, pokud to budou ocka jako vcelky, nekdy byva s nimi jiz problem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika