První sadba vinné révy



katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?) 
7.7.2015 18:43, zobrazeno: 11862x

Letos jsem poprvé vysadil 14 sazenic révy.Bydlím na severní moravě v nadm. výšce 380m.n.m.Výsadbu jsem provedl koncem května (jarní mrazíky trvaly déle),postup jsem zvolil podle návodu p. Kratochvíla (odkaz na dokument byl zde na foru).Jámy jsem hloubil opravdu 80x80x80 (celkem šichta :))Jedna sazenice mi vůbec nevzešla, zbytek se celkem drží, ale myslím, že roste pomalu.

Přiložím pár fotek


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 7.7.2015 19:01

Na některých rostlinkách mi začaly osychat konce listů.Možná jsem to zavinil pár kroky: v těchto tropech jsem zaléval každý večer, přes den jsem rostlinky zastiňoval tabulkami, měl jsem obavy, aby je slunce nespálilo.

Spodní listy osychají
Spodní listy osychají
Osychání
Osychání
Malý vzrůst
Malý vzrůst
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 7.7.2015 19:34
Ustláno obrovskou jámou mají a přesto špatně jdou.Zalévání jste nezanedbal... Pak to chce zkusit jiného prodejce.U sazenic vína velmi záleží jak dlouho jsou vyškolkovány.Nejlepší je sázet je hned a přímo od školky. AB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 7.7.2015 21:09

Sazenice jsem objednával od pana Osičky, do země šly asi až za 14 dnů (byly mrazíky).Do té doby jsem je uchoval v nádobě s pískem, zasypané až po hlavy, písek byl vhlký, pěkně tam i začaly pučet.

Ještě bych zkusil nějaké hnojivo, nebo koupit kontejnerové sazenice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.7.2015 21:21

Révě trvá déle, než se ujme a zakoření, není to žádný myrobalán. Až se to podaří, růst se dostaví v řádu metrů za sezónu. Spíš mi není jasné, odkud ty letošní výhony vlastně rostou. Přímo ze země? Nevidím tam žádné staré dřevo. Ta kůra je zřejmě opěrný kolík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 7.7.2015 22:22

Dřevo je přisypáno zeminou, vyčetl jsem, že v takových vysokých teplotách je dobré hlavu přisypat, aby zbytečně nevysýchala.

Co by jste ještě doporučili za hnojivo na podporu růstu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 15.7.2015 12:41

Pak je tu i možnost, že za usychání můžou hraboši, kteří podhrabávají rostliny, zvláště když zaléváte. Já zalévám co nejméně (teď už budu muset..) a mám s nimi také problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 14.7.2015 13:55

Dělal jsem to úplně stejně. Osobně si myslím, že na vině je pozdní sadba. Tím padem problém s aklimatizací sazenice na ty vedra, co teď panují. Asi bych před ně postavil něco polopropustného. Maskování tanků apod. wink

Třeba i sušák s prádlem a pod věci které budou dávat roslinkám během dne chvilky oddechu.

Jinak zalévat méně často a více. Normální je 1x týdně 2 konve na sazenici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Silviu Szkipala - (4) - 139.179 (?), 7.8.2015 15:38

dobry,

mam podobny problem ako vy. tiez som tento rok sadil sadenice vinica. kupil som 8 od jednej firmy. vsetko drahe bezsemenne odrody. velmi slabo sa chytili a postupne odchadzali. ostali mi asi iba 3 a aj tie su stale krpate.

ked som videl ze sa im nedari, tak som kupil od inej firmy. tieto druhe boli ale ovela vacsie. tie prve mali mozno 30 cm. druhe mali uz meter a viac. aj korene mali uz vyvynute.

druhe co som posadil, tak tie sa hned chytili a rastli velmo rychlo. nestihal som im palice menit. rastli co do vysky aj do boku vyhonky.

v provom pripade som postupoval podla dvojstranoveho navodu aj tak nepomohlo. nehovorim ze som niekde nemohol urobit chybu, ale staral som sa o neho, polieval...

takze, mam tam esta par medzier, a tam dokupim ale uz iba velke, aspon meter aby mali. ak by som kupoval take male sadenice, tak by som ich nechal v kvetinaci, kym nedorastu aspon na meter. je to pre ne asi velky sok, z laboratornej stanice, do zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika