Prostředek Quadris max



host - 155.235 (?) 
23.5.2014 16:09, zobrazeno: 10768x

Dobrý den, vloni jsem si koupil Quardis max a teprve doma jsem si všiml, že v letáku je uvedeno, že je určen pouze pro hrozny pro moštové účely, což nemám. Pěstuju hrozny na přímou spotřebu. Dá se to použít? Má to smysl použít třeba do květu, když je to jen kontaktní fungicid? Stříkat musím kvůli padlí, ale to se mi "do bobulí" ještě neobjeví. Díky Honza.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 23.5.2014 16:27

Quadris Max obsahuje dvě fungicidní účinné látky s rozdílným mechanismem účinku. Azoxystrobin má systémové a translaminární vlastnosti. Účinek je především protektivní, proto se používá před nebo na počátku infekce. Účinná látka azoxystrobin způsobuje tzv. green effect - porosty jsou dlouhodobě zdravé a zelené, což umožňuje révě déle tvořit a následně ukládat asimiláty.

Kontaktní fungicidní látka folpet ze skupiny ftalimidů působí preventivně a antirezistentně. Inhibuje respiraci a klíčení spor houbových patogenů. Folpet posiluje účinnost přípravku proti peronospoře révy vinné a proti bílé hnilobě.

První ošetření přípravkem je preventivní, nastanou-li vhodné podmínky pro šíření patogenu. Ošetřuje se od období kvetení po dozrávání plodů (počátek zaměkání). V révě vinné je možné aplikovat celkem tři ošetření přípravkem Quadris v intervalech 8–12 dní.OL-28dní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 23.5.2014 17:02

Ono se to použití a OL mění. Když ho použijete v první polovině vegetace, tak to je OK. A to padlí zimuje v pupenech, a proto se ošetřuje už před květem a hlavně dvakrát po odkvětu, ne až doroste na bobule. Ta změna se týká folpetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.247 (?), 30.5.2014 11:38

Chci se zeptat, zda něčemu vadí, když už některé střapce kvetou... Pořád jsem s postřikem čekal na dobu před květem a teď jsem zjistil, že některé už kvetou.

Díky

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 30.5.2014 12:11

Tady by spíš poradili vinaři, aby se nepoškodila klíčivost pylu. Nebo, pokud máte jen pár keřů, tak stříknout jen kolem na listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 30.5.2014 12:33

Ošetření se provádí pokud možno před, a po odkvětu.Ve fázi kvetení se réva neošetřuje, protože by mohlo docházet ke ztrátám pylových zrnek, a tedy nedokonalému opýlení, hráškovatění.Fáze kvetení je krátká, pokud lze postřik odložit na dobu po odkvětu, tím lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.247 (?), 30.5.2014 12:43

No mam to trosku nestastne vymyslene, co ker to jina odruda a takhle jich tam je 10 :-), nic striknu to, lepsi min hroznu nez pak resit padli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 172.1 (?), 30.5.2014 16:33

V souvislosti s počtem postřiků, kdy jeden před a dva po odkvětu mám malý dotaz. Letošní průběh jara u nás na severu Moravy je dost dešťivý. Mám obavy, že tři postřiky jedním přípravkem nebudou stačit. Můžu proti padlí použít v dalších dnech po odkvětu jiný přípravek nebo tři krát a dost. Loni jsem třikrát ošetřil a nakonec mi padlí dost poničilo ůrodu. Stříkat budu Zatem 50 wg.

Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 30.5.2014 20:33

Je dobré přípravky střídat. Síra (Kumulus, Thiovit, Sulikol), DMI (Topas, Talent), strobiluriny (Quadris, Discus, Zato). Ošetřovat až do zaměkávání bobulí (bobule začíná při stisknutí pružit, není už tvrdá) každých 10 dnů. Padlí se rozjede až většinou v červenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 31.5.2014 9:02

host - xxx.xxx.49.247...zřejmě jste to špatně pochopil.Horší opýlení, v jehož důsledků se zvyšuje riziko hráškovatění bobulí v závislosti na počasí, a jiných vlivech neznamená méně hroznů(počet zůstane stejný),nýbrž vznikají  bobule malé,velikosti hrášku, partenokarpicky, neopýlené.Pak máte na střapci bobule opýlené, normální velikosti, a ostatní hráškovité.Náchylnost vzniku toho jevu se od odrůdy různí, a jsou odrůdy méně, či více citlivé na sprchavání pylu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika