Stolní víno



Stránky: 1,  2   
host - 31.2 (?) 
11.2.2013 19:35, zobrazeno: 9903x

Dobry den.Jako uplny laik si od vas zkusenych rad necham poradit.Misto, zemina pripravena od lonskeho podzimu a tet potrebuji poradit z vyberem me vhodne odrudy.Nase nadmorska viska je +-500mnm, chtel bych 10 sazenic stolniho vina,5 odrud po 2.Jake nejlepe zvolit a kde popripade sehnat sadbu?Moc dekuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 221.3 (?), 12.2.2013 8:18

Nadmořskou výškou by odpovídal jedlicka, bredwine nabízí skvělé věci a mnoho informací, které pomůžou ve výběru, zkušenosti z míst odkud odrůdy jsou.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.2 (?), 12.2.2013 17:13

Diky.Urcite se podivam ja jak sem se tak kouk, tak nejbliz bych to mel k Panu Jonašovi do Kolina.Znateho tu?Popripade mel bych sadbu koupit tam nebo radeji jinde?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 1.25 (?), 12.2.2013 19:11

Pana Jonáše a jeho vinici stojí za to navštívit. Já u něj už kupuji sazenice révy téměř 10let. Navíc jsem vždy získal i informace o pěstování révy. Dalších asi 20 odrůd jsem koupil při návštěvách p. Knížka z Chrastína u Loun (jeho stránky - vinná réva.com). Poslední moje odrůdy vinné révy jsou z Hané od p.Bredika (bredwine.cz). Zahradnictví v Kladrubech neznám - chystám se tam podívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.3 (?), 13.2.2013 7:56

   V Kladrubech je školka s malou vinicí. Pan Jedlička to dělá až po práci. Má na stránkách publikaci o pěstování pod jménem: RÉVA v nevinařských oblastech
Knihovnička zahrádkáře, příloha časopisu Zahrádkář 9/2012

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.172 (?), 15.2.2013 16:55

Pokud by jste uvedl, polohu Vaší budoucí viničky, bude snazší poradit. Možná jsme kousek od sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.2 (?), 17.2.2013 9:09

Orientovana na Jihovychod, chranena od severu zidkou a od zapadu stitem domu.Nadmorska viska +-500mnm.Strdocesky kraj, Uhlirske Janovice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.194 (?), 17.2.2013 18:59

Zhruba 15 let pěstuji révu vinnou v n.v. 400 m, konkrétně v Boskovicích. V "kolekci" mám přes 70 odrůd. Doporučuji Vám v první řadě přizpůsobit pozemek co nejvíce požadavkům této mimořádné rostlině, potom si můžete dovolit trpělivě několik let zkoušet různé odrůdy. Jak přizpůsobit pozemek je v našich podmínkách složité a ne vždy se dostaví předpokládaný výsledek. Já jsem např. ohradil pozemek do výše 2,2 m skleněnou bariérou (orientace mého pozemku V-Z) ze severu chráněný stěnou, z jižní skleněnou bariérou z vyřazených oken. Doporučuji Vám zcela vážně podle Vašich podmínek vytvořit co největší "zasklenou plochu" na způsob skleníku. Mám tuto plochu 14,5 x 3,3 m opět z vyřazených oken, kovové konstrukce a okenní křídla navázané na konstrukci drátem.Stojky konstrukce jsou zapuštěny do pozemku a podloženy proti zatlačování do půdy. V tomto studeném zařízení mi dozrávají i bezsemenné odrůdy bez problémů. Pokud se rozhodnete investovat nějakou korunu a práci na "zateplení" pozemku v následujícím období doporučuji klidně zasaďte těch 10 sazenic té nejvyšší možné kvality a náročnosti na prostředí a to co nejdříve, "obal" na ně je možné udělat dodatečně. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.2 (?), 23.2.2013 12:27

Dobudoucna bych se touto sklenikovou stenou mohl zabyvat i kdyz si myslim ze je to pro me zbytecny.Mam to usporadany tak ze reva poroste u betonove zidky 20m dlouha a 1m visoka, od zapadu chraneno stitem domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.45 (?), 23.2.2013 2:19

Odruda Alwood ve 450 mnm Brasy, severne od Rokycan ma uplne fantastickou chut. Je uplne zdrava bez jakychkoliv postriku a ma nadherne hrozny. Zadna ochrana pred vetrem a jinym pocasi. Zkus ji pestovat u sebe v 500 mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika