Prodat vinný sklípek nebo nechat?



Stránky: 1,  2   
host - 213.166 (?) 
2.4.2013 20:27, zobrazeno: 10129x

Zdravím všechny vinaře :)

Mám takový netradiční dotaz. V rodině máme 70 hektarů orné půdy, vinný sklípek, lesy a jakési stavební parcely. Problém je, že nikdo z rodiny to nevyužívá - pole jsem v pronájmu... Rodina trvá na tom, aby se to prodalo - Jsme ze severní Moravy, pole jsou na jižní Moravě v okrese Znojmo. Nikdy jsem nedělal víno, ale představa, že bych se domluvil s rodinou ať mi přenechá vinný sklípek a pár metrů čtverečních pole, kde bych si zasadil révu... Otázka zní, zda li to má smysl a cenu, když na severní Moravě mám rodinu a práci. Jde mi jen o to, mít max. 100litrů nějakého bílého vína nejlépe odrůdu Chardonney nebo Veltlína protože, to fakt miluju a sem tam tam přijet s kamarády a trošku popít :)...Teoreticky, bych tam mohl jezdit na sobotu a neděli co dva týdny kvůli révě, ale otázkou zní zda li mi to někdo neočeše, teda jestli to vyroste :D Děkuji za každou radu...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.23 (?), 2.4.2013 20:57

Ach ty romantické představy. 

Doporučuji prodat, pořídit si chatu s malou vinicí a sklípkem, někde nedaleko  (na severní moravě je spousta nadšenců a diskuzí k odrůdám je tu několik).

100 litrů vína nebo hrozny si můžete koupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 2.4.2013 21:14

Tak tak.O vinohrad a pak i o víno se musíte neustále starat.To pití s kamarády je jen zlomek stráveného času kolem vína.To si raději pořiďte švestky a předělejte kámoše na popíjení slivovice.Ta dá práce podstatně míň.Taky na Moravě se hlavně chlastá slivovice než víno.To pije jen pár nadšenců.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 2.4.2013 21:38

Prodejte a vzpomínejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 2.4.2013 21:19

V teto dobe prodavat nemovitosti je nejvetsi nesmysl.Pokud Vas netlaci bota, tak to pronajmete dobremu hospodari a z prodejem vyckejte.Dnes dostanete za sklipek zlomek skutecne ceny a orna puda s vinici je na tom stejne.V dnesni dobe neni na prodej nemovitosti dobry cas, ba naopak kdo muze ten nakupuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 2.4.2013 22:36

Dva protichůdné názory za sebou.Pronájem dobrému hospodáři :bude ten chtít sadit např.trvalé porosty na cizím?Je třeba zvážit všechno : své možnosti a věk.Ponechat si a neudržovat nemovitost je ztráta tak jako tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.13 (?), 2.4.2013 23:46

Svoje zkušenosti s pronájmy bych shrnul takto: to, co vyžaduje neustálou péči a práci pronajmout jedině v případě, že máte možnost intenzivního a častého dohledu. Navíc na to musíte mít povahu, abyste proháněl nájemce a dohlížel na něj (a nedal mu vydechnout). Rozlučte se s představou, že za slušný přístup se on bude starat jako o vlastní. On asi bude mít pocit, že dělá co může, ale vy ten pocit mít nebudete. Škody budou vyšší než výnosy z pronájmu a po čase vám to vrátí s tím, že ho to nebaví, nemůže, bez vašich investic to nejde atd. Čili sklípek prodat. Půda ale bude v Evropě brzy nedostatkovým zbožím (je již teď) a jestli nejste v nouzi, tak bych to pronajal (moc se o to nestaral) a ponechal potomkům. I ty stavební parcely bych zbytečně neprodával.Je to ale dost individuální, záleží na vašich životních a pocitových prioritách. Nevěřím, že se dá vinice obdělávat na dálku. Zaprší, bude teplo a vy budete stříkat za 14 dní? Zaměřte se na něco v bezprostředním okolí bydliště, co vám také bude dělat radost.

Jinak - nájemce  (restaurace, obchod) jsem měl celkem slušné, ale stejně to nebylo ono a naknec jsem to prodal se ztrátou mladým manželům, kteří s pomocí rodiny to vedou suprově a mám z toho radost a rád se u nich zastavím. Pole jsem pronajal a nevnímám je přednostně jako zdroj zisku, ale jako uchovatele hodnot. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.174 (?), 3.4.2013 6:52

Se všemi příspěvky zatím zde nasanými lze souhlasit.Já se přikláním k Jirkovi. Přidám několik svých poznatků. Na Znojemsku jsou sklepy téměř neprodejné, pokud to není supr místo a supr sklep. Není potřeba mít ke sklepu vinici. Stačí si těch 100 litrů vybrat u vinaře a uložit ve svém sklepě. Je rozhodně lepší, tam mít uloženo víc vzorků, než Vámi jmenované. Kamarádi to ocení. Sklep, který se neudržuje, tím myslím i větrání, při častějších návštěvách, velmi chátrá.Vím, že rozhodování bude těžké...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 3.4.2013 8:04

Když sa chlap dady na jihu vrátí z práce dom, tak najde na stole lístek  "Večeřu máš v trůbě a dojdi do vinohradu".  wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 3.4.2013 9:34

Mirek má správnú ženu.V trúbě má jídlo a ve vinohradě si to jenom zkontroluje, jak je to podělané.Umňél si vybrat, každému sa to nepodaří.Nekeré pomáhajů enom v tom sklépku až to vykvasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika