Postřik bobulí



host - 10.242 (?) 
3.10.2016 13:12, zobrazeno: 3398x

Dobrý den, když ošetřujete postřikem proti padlí stříkáte i bobule nebo jenom listy?Stříknul jsem všechno a nyní při sklizni jsou na bobulích stopy po postřiku.Josef

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 3.10.2016 14:21

Vy byste dokázal postříkat vinohrad a vyhnout se hroznům? A kde to víc vadí, na listech nebo na bobulích?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.242 (?), 5.10.2016 22:55

Pane Vysloužil, postříkat vinohrad a vyhnout se hroznům bych asi nedokázal.Kdybych měl vinohrad nebudu se zabývat touto otázkou.mám dvě hlavy venku a jednu ve skleníku již asi 15let a letos poprvé padlí padlo i na venkovní révu.Na listech mi zbytky postřiku nevadí, na bobulích ano! Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
stan0 - (16) - 12.170 (?), 6.10.2016 12:51

Aka je to odroda, ked 15 rokov bola bez mucnatky?

Pre vas bude dobrym riesenim striekat bio postrekom. Ja som tento rok prvy krat pouzil PREV-B2 na uz napadnute bobule, 2 postreky.  PREV-B2 jasne zabral zabil existujucu chorobu a zastavil postup. Ucinnou latkou je pomarancovy olej, krasne to vonia, nevyzaduje ochrannu lehotu.
Poznam viacerych ktory to uz niekolko rokov s uspechom pouzivaju.

Odporuca sa pouzivat PREV-B2 v zmesi s Vitisanom (tiez BIO).
Pozor vsak Vitisan pouzivat opatrne, striekat tak aby sa na bobuliach nevytvorili velke kvapky - teda snazit sa o orosenie bobule, nie omytie. Ak sa bobule omyvaju a zostanu na nich velke kvapky - ktore tam budu dlhy cas tekute - potom to zanecha hnedy flak na bobuli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.242 (?), 11.10.2016 16:20

Venkovní odrůdu jsem dostal od souseda, ten ji také dostal jako bezejmennou.Podle hroznů to bude asi na mošt.Má menší husté hrozny-tmavé.Je ale sladké a vnoučata jej mají rádi a mívá pěknou úrodu.Ve skleníku mám odrůdu Kardinál a též jsem spokojen.Letos jsem se nechal"ukecat"a nechal větší množství hroznů a někdy méně znamená více ne všechno dozraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stan0 - (16) - 63.87 (?), 4.10.2016 10:35

Bobule treba dobre pokryt postrekom inak ich znici choroba.
Zlepsit pokrytie postrekom a zmensit spotrebu postreku pomoze zmacadlo.
Striekane hrozno pred jedenim aspon 5minut vymocte vo vode. Samozrejme aj to z obchodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.242 (?), 5.10.2016 22:58

Děkuji za odpověď.Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika