Poškození révy vinné jako by nádor, prasklý kmínek



lcruiser80 - (6) - 176.27 (?) 
16.4.2013 20:55, zobrazeno: 3811x

Dobrý večer, potřeboval bych poradit s jednou hlavou révy vinné, kdy na hlavě se vytvořil jako by nádor, nebo nabobtnalá zdřevnatělá hmota. Také jsem si všimnul podélná praskliny kmínku směrem od hlavy. Mohlo by to znamenat poškození mrazem nebo nějaká choroba?

Jedná se o jedinou hlavu z 50-ti hlav na zahradě. Stáří 5 let od výsadby. Ačkoliv je takto poškozená, tak tažeň jeví známky, že pupeny na něm budou rašit.

Děkuji za rady. Přikládám foto hlavy.

hlava sauvignon
hlava sauvignon
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 16.4.2013 21:57

Mohla by to být  bakteriální nádorovitost révy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.44 (?), 18.4.2013 18:55

Taky verim, ze je to bakteriova nadorovitost revy. Taky se mne to stalo a zkousel jsem to ruzne vylecit. i vyrezavanim a dezinfikovanim. Rostlina rostla, ale slabe. Nakonec jsem ji zlikvidoval a nasadil na stejne misto jinou. Byla to odruda Black Monuka. O tuto odrudu uz nemam zajem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.100 (?), 27.4.2013 11:43

Opravdu se jedná o bakteriální nádorovitost, ale nemá to s odrůdou nic společného. Může to mít každá. Pomůže zmlazení kmínku a vypěstování nového od spodu. Berte ale v potaz, že to v ní koluje stále a nevyléčíteji. Můžete pouze zmírnit poškození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika