Pomoc při stříhání révy



Stránky: 1,  2,  3,  4   
ivka.h - (10) - 227.46 (?) 
28.2.2012 9:11, zobrazeno: 57245x

Dobrý den,

na zahrádce mi roste vinná réva, ale nemám žádné zkušenosti s jejím střiháním. Mohu poprosit o radu, co mám kde odstřihnout. Je zde asi třetím rokem.

Děkuji Iva




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 28.2.2012 9:14

no Ivo, problem je ten, ze je spatne zalozena-spravne jste mela prvnim rokem vest jeden hl.vyhon - jako budoucí kminek, pod tim mulčem je jak vysoka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.45 (?), 28.2.2012 10:58

Milá Ivo, je fajn, že se nám ženy zapojují do vinařství. Leč Váš dotaz zároveň navozuje více otázek, než bude možno přikročit k radě. K čemu má réva sloužit - k užitku nebo má odstínit sousedy? Je totiž blízko plotu, pokud jsem všiml, t.zn. že Vám může prorůstat k nim, což se dá omezit podlomem nežádoucích letorostů (pozor, je to liána a ta roste na všechny strany). Víte, jestli je to stolní nebo moštová odrůda, ukázala už hrozny? Odpovědi přispějí k návrhu řezu.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivka.h - (10) - 227.46 (?), 29.2.2012 14:50

Dobrý den, jako každý pěstitel jsem myslela, že by z ní mohl být užitek, hrozny byly každým rokem malé tmavé kuličky vcelku lahodné chuti. Já opravdu nevím zda je stolní či moštová.Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivka.h - (10) - 227.46 (?), 29.2.2012 14:41

Děkuji, já vím nejsem zahradník natož vinař, pod mulčem je pár centimetrů, s tím se asi vůbec nedá počítat Tak jak tedy dál?

Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 32.88 (?), 29.7.2014 16:33

Hlavní výhon v prvním roce má již přes 3 metry a stále roste. Co s tím? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.90 (?), 29.7.2014 23:53

Pokud jste nehvyštipovala zálistky, tak můžete hlavní výhon zkrátit - zálistky převezmou růst. Pokud zálistky nemáte, není to vodné, protože by pravděpodobně vyrašila očka, která mají rašit až příští rok na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
peetoo - (49) - 41.142 (?), 28.2.2012 13:25

Dobry den,

pravdu ma pan Micurinec, ze je spatne zalozena. Ja by som odstranil obidve spodne vyhonky, lebo su velmi blizko pri zemi a nechal jednorocne drevo, ktore by som skratil na dve ocka. Z tychto ociek vyrastu letorasty, vsetky ostatne treba vylomit, ked maju zhurba 10 cm. Na buduci rok by som ostrihal vyssie polozeny tazen na 6-8 ociek a nizsie polozeny na dve ocka ako zalohu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.2.2012 13:41

Já bych vavázal dva výhony a nechal klidně 6 oček na každém ať se réva ukáže, stará a silná je na to dost. Já ji tipuji na 3-4 roky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivka.h - (10) - 227.46 (?), 29.2.2012 14:57

Vážení pánové,  do soboty mám ještě tři dny, protože opravdu nerozumím révě, nechám to na Vás, jsou tu dva návrhy, hodím si korunou, který upřednostnit. Nebo se k jednomu jednoznačně kloníte. Díky za pomoc. Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika