Plodnost révy "Sultanina"



host - 127.97 (?) 
28.5.2014 17:34, zobrazeno: 7775x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s plodností révy sultanina. V roce 2012 na jaře jsem zasadil za jednou zdí na jižní straně 5 následujících odrůd vína: Regent(modré), Attika(modré),Nero(modré),Solaris(bílé) a Tereza(bílé). Ve stejnou dobu jsem doma na chráněném dvorku zasadil odrůdu révy Sultanina(bílé). Jelikož za jižní zdí jsem pěstoval mezi vínem i divoká rajčata, rostliny vína nebyly zdaleka tak silné jako sultanina na dvorku. Za zdí jsou kmínky zatím slabé asi půl centimetru a vysoké max. 1,40. Sultanina doma má tlustý kmínek jak palec a dva tažně ve dvou úrovních silné jako prst a mohutný obrost listí a nových výhonů. Zajímavé, ale je, že na ní letos ještě není ani hrozen, zatímco za zdí ty menší sazenice attika, nero, Tereza a regent mají už nasazeno na hrozny i když se vzrůstem nedají se sultaninou srovnat. Zajímalo by mne, jestli je to odrůdou a nebo třeba něčím jiným.díky za postřehy

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 97.188 (?), 6.8.2014 17:15

Mám Sultaninu čtvrtým rokem, ale dala jsem ji do skleníku, protože prodávající mi říkal, že je náchylná na zmrznutí. Teď mě to mrzí, protože už nyní ji mám zralou, tak v něm mohlo být něco jiného, ale už to měnit nebudu. První rok mě překvapila, jak vyrostla, proti jiným sazenicím je to markantní rozdíl, ale druhý rok vůbec nekvetla. Další rok už něco ukázala, ale proti tomu, jaké měla dřevo, ten výkon nebyl valný - asi jen 5 menších hroznů. Letos už má 10 hroznů, asi tři jsou asi kilové, ale bobulky má menší, sladké, bez semínek, to jsem celkem spokojená. Zřejmě jí trvá, než pořádně zakoření.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 6.8.2014 17:38

Že ji máte ve skleníku je dobře, přes zimu a hlavně z jara by u nás měla asi velké problémy. Ta vaše se chová se předpisově, plodí třetím rokem, což je běžné a úroda se bude s růstem kořenového systému a nárůstem starého dřeva zvyšovat. Prý se tato odrůda využívá hlavně na produkci hrozinek, takže si můžete nasušit do zásoby vlastní. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika