Ošetření révy v době kvetení



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?) 
8.6.2014 8:15, zobrazeno: 5734x

Nastává potřeba ošetřit révu proti plísni révové, není to zatím katastrofa ale bude to nutné. Jenže réva je zrovinka v různé fázi kvetení, je možné provést postřik i v této době? S druhým postřikem proti padlí čekám na odkvět, ale i tady by možná byla vhodná doba na prevenci.

Když se začínám zajímat o návody k ošetření, tak jak tady bylo v jiné diskuzi uváděno v souvislosti se stolními odrůdami, jsem poněkud na rozpacích.

Příklad - ANTRE 70 WG, zde jsou dvě kolonky s identickými dobami a chorobami, ale každá s jinou koncentrací, nevím zda jsem blbý já nebo si distributor dělá kozy, každopádně jsou takovéto informace zavádějící.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 8.6.2014 9:05


Koukněte jinam. Zadejte si do vyhledávače "antre etiketa".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.6.2014 9:43

Tak tam je to vlastně stejná koncentrace, jen počítáno na dvojnásobné množství vody indecision.

Fáze 60–61 BBCH je vlastně nyní, u mne někde již po odkvětu, takže zavčasu ošetřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 8.6.2014 9:57

Koncentrace stejná, ale nižší a vyšší dávka přípravku a vody na ha podle nárůstu hmoty. Antre je jen "lepší" Dithane. Působí jen preventivně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 9.6.2014 8:15

Obecně vzato, se pokud vím, v době květu nestříká žádná plodina. Pokud je to kritické, je to na Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 7.6.2017 21:12

Narusi striekanie v case kvitnutia opelenie revy?
Su postreky, ktore su neskodne pre vcely a hmyz a v navode nepisu obmedzenia na cas kvitnutia. Rozmyslam, ci striekat proti mucnatke s AQ-10, alebo pockat az vsetky odkvitnu - ale kvitnutie jednotlivych odrod je dost posunute.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika