Odrůda révy Solaris



mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?)
15.1.2017 21:46
Pěstuji na vínko solaris, letos přisadím dubljanskij a uvažuji o muscaris.Máte jej někdo ve vyšší nadmořské výšce a jak jste s ním spokojeni-cukernatost, chuť a případně co vínko.Děkuji za názory.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 31.8.2015 17:24
Dnes jsem Solaris změřil.Lonské řízky a na mladých hlavičkách pěkná úroda a cukernatost přes 23 čnm.Vosy a sršni se rojí kolem Muš. Moravského a Baga ale Solarisu si nevšímají, aspon zatím.Mám šest loňských hlaviček a Solaris chci spolu s Rondem namnožit. Velice pěkná odruda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.198 (?), 1.9.2015 11:18

23 ČNM? To je velice pěkné, já bych ho rád nechal cca ještě 14 dní, co jsem to vizuelně prošel, tak některé hrozny už jsou velice pěkně vybarvené do žluta, jiné, trochu zastíněné, mi přijdou ještě takové napůl zelené, refraktometr bohužel stále nemám, tak se řídím jen citem a odhadem. Moje ideální představa by byla, kdyby Solaris měl kolem 21, aby tam ještě byly i nějaké kyselinky a víno nebylo fádní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.27 (?), 22.9.2015 19:13

mám doma a meral som refraktometrom a hodnota je 23. takže veselo do oberania aby vínko malo aj trochu kyselinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.176 (?), 7.12.2015 19:37

Dobrý večer. Tak s háčivcem jsem měl jsem měl problém i já.  Ale zakoupil jsem si po netu dravého roztoče T, pyri a od té doby mám klid. A to již možná 10 let. Tuším že se jednalo o firmu Biokont. Ale dá se najít na netu.

Protože jsem v diskusi u u odrůdy Solaris - kterou jsem chtěl zařadit do sortimentu a ejhle. Jediná firma, která tuto odrůdu nabízí jsem našel ve Velkých Bílovicích. Po netu jsem koupil několik desítek sazenic spolu s odrůdou Sevar, ale tak mizerné xazenice jsem ještě nikdy někoupil.

V místě roubování špatné srostlé, takže jsem několik sazenic při podzimním sázení vyhodil a hledám náhradu sazenic na jarní výsadbu. Víte o někom kdo dělá kvalitní sazenice této odrůdy.  Jednu velkou firmu jsem oslovil přes e-maily, ale zřejmě  několik desítek sazenic pro ně není kšeft.

Pokud o některé firmě víte, dejte mi info na můj e-mail novakfrantisek3@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.66 (?), 8.12.2015 15:36
Zkuste Vinarstvi Kraus v Melniku, sazenice Solarisu mivaji a ze zkusenosti pri osobnim odberu mohu potvrdit, ze jsou ve velmi dobrem stavu(do soucasne doby odebrano kolem 70 sazenic ruznych mostovych i stolnich odrud).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 15.1.2017 21:46
Pěstuji na vínko solaris, letos přisadím dubljanskij a uvažuji o muscaris.Máte jej někdo ve vyšší nadmořské výšce a jak jste s ním spokojeni-cukernatost, chuť a případně co vínko.Děkuji za názory.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vlastamann - (32) - 233.225 (?), 10.3.2017 20:14

Pěstuji vinnou révu od roku 2002. Ke dnešnímu dni mám celkem 500 hlav a 10 odrůd. Z toho 85 ks Solarisu. Sklizeň 30.9.2016 cukernatost 26o ČNM. Musím konstatovat, že pro další sklizně se již nebudu snažit u Solarisu o vysokou cukernatost. Víno je skoro bez kyselinek, vysokoalkoholické - 15% a v dochuti cítím hořčiny (dle informací z literatury je Solaris háklivý na sucho v období dozrávání = vznik hořčiny). V roce 2015 měl Solaris pouze 22o ČNM a víno bylo jedna báseň. 

Jinak na sazenice Vinařství Kraus, BS Vinařské potřeby nebo Plaček Dyjákovičky mohu doporučit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 2.4.2017 11:08
O solarisu se zde v různých vláknech píše, že velmi brzy raší.Někdo zase psal, že se mu toto nepotvrdilo.Slzí mezi prvnímy, ale z opravdovým rašením si dává na čas, stejně jako réva z jeho rodiny Cab. Cortis. Při silných předjarních mrazech může být problém oçko nalité mízou, ale nevyrašené očko v dubnu může zabránit omrznutí při ranních přízemních mrazíkách. Větší obavy mám při pohledu na některé stoláky.Nevypadá to zatím na mrazejk, ale za pár dní může být vše jinakOsvědčilo se mi nad ránem natahnout hadice a pustit na révu rozprašovače.Zachrání se aspoň něco.Vše se nezadeštuje.
Galahad ve skleníku
Galahad ve skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 2.4.2017 12:44

Potvrzuji, že Solaris slzí i raší asi nejpozději z mých odrůd. To i ten Cabernet cortis je o týden rychlejší. Bianka už slzí několik týdnů, pupeny už pomalu nabírají. 

Dnes je tady nejtepleji, 21,7°C


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 4.177 (?), 2.4.2017 16:10

Zdravím,

zajímalo by mě, proč jste do skleníku vybral zrovna odrůdu Galahad a zda máte jiné venku?

Chystám se na stavbu skleníku asi v příštím roce, s tím, že tam určitě budu mít některou z odrůd révy. Jen se nemůžu rozhodnout kterou. Už jen s výběrem moštová / stolní váhám. Venku mám z moštových Solaris a Cabernet Cortis a uvažuju, že pokud bych některou z nich dal do skleníku, tak mi v něm stejně se neurodí dost aspoň na 10l demižon. A zřejmě nepůjde úroda ze skleníku smíchat s úrodou z venku, protože očekávám, že ve skleníku bude réva ke sběru o dost dřív. A zase mít spousty stolní odrůdy ve skleníku bude znamenat, že to vše nestihneme sníst.

Ale možná, že na to mám špatný úhel pohledu a proto takhle tahám rozumy :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika