Odroda Palieri



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 160.155 (?) 
2.6.2013 19:35, zobrazeno: 5764x

Dobrý deň, má niekto skúsenosti s odrodou viniča "Palieri"?

Nemôžem zohnať takmer žiadne info o tejto odrode. Viem len, že pochádza z Talianska, tvorý veľké strapce modrých hrozien a vyznačuje sa vraj dobrou životnou vitalitou. No ako je to z odolnosťou na choroby u nás neviem?

Mám jeden zakorenený odrezok, ktorý už čaká na vysadenie von, len neviem, či mám šancu niečo dopestovať u nás v chladnejšej oblasti 400mnm. Ale určite to skúsimsmiley

Môj vinič Palieri
Môj vinič Palieri
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 147.224 (?), 17.8.2013 13:48

takto vyzerá momentálne už presadená rastlina na stanovišti, pekne sa rozrastásmiley

Palieri na stanovišti
Palieri na stanovišti
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 147.224 (?), 28.8.2013 17:26

včera som objavil na mladom letoraste akoby vyhryzené pruhy. V blízkosti sa držal akýsi zelený chrobák - myslíte, že to mohol spôsobiť on, žeby vycicaval šťavu po obvode mladého letorastu? čo by to mohlo byť?

a ešte by som prosil o radu, či je správne poodstraňovať teraz všetky bočné výhonky, pretože sa hlavný letorast (budúci kmienok) hodne rozvetvuje.

dik.

zväčšený detail letorastu
zväčšený detail letorastu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 147.224 (?), 4.9.2013 21:54

dnes som spozoroval týchto chrobákov aj na inej odrode priamo na dozrievajúcich hroznách - mohol tento poškodiť tie mladé letorasty?

neznámi chrobák
neznámi chrobák
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.220 (?), 5.9.2013 12:44

kněžice trávozelená

Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 147.224 (?), 5.9.2013 22:40

áno, Petr K.,máte pravdu - to je presne ono.

Takže "je to savý hmyz, ktorý sa živí vysáváním rastlinných štiav, buď z listov, mladých stoniek, alebo priamo plodov. Je ich mnoho druhov, prevážne škodlivých - okrem toho, že saním rastliny oslabujú a svojim zápachom znehodnocujú plody, môžu prenášať aj vírusové choroby rastlín."

- no parádano, ďalší škodca na obzore...

- dnešné foto listov - na každom staršom liste hnedé drobné škvrny a na jednom budúcom kmienku (nad miestom úradovania tej "kněžice" sú ešte aj niektoré listy sfarbené dofialova

Asi sa prejavil ten nočný chlad v poslednom období - nedostatok nejakého prvku (blokovanie príjmu horčíka vplyvom chladu)?...ale zaujímavé, že len na listoch nad cicaním toho škodcu...

listy - čo to je?
listy - čo to je?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika