O jaký druh révy se může jednat?



Josef 55 - (8) - 148.82 (?) 
3.5.2015 20:56, zobrazeno: 4628x

V roce 2014 jsem byl na jižním Slovensku, tam jsem ochutnal plody vinné révy, bylo to bílé víno, velice zvláštní, silně aromatické chuti, někteří známí tvrdili, že jim to až "smrdí". Paní, která mi ho prodala říkala, že je to velice stará odrůda, která není moc výnosná, že ji pěstuje jen málo lidí. Řekla mi i název odrůdy, já jsem si to napsal do poznámek v telefonu, ale telefon mi na podzim ukradli a já si za nic nemůžu vzpomenout, jakou odrůdu mám shánět. Kdyby někdo věděl, jakou zvláštnost jsem tehdy ochutnal a ev. kde by se dala sehnat, budu rád za každou informaci. Děkuji. Pepa.   

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 11.153 (?), 18.5.2015 0:40

Zkuste přečíst tento článek, možná myslíte concordia grape.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef 55 - (8) - 148.82 (?), 24.5.2015 17:40

Děkuju za informaci, to je přesně to víno, které hledám. Na ten název "concordia" jsem si nemohl vzpomenout a jak jsem projížděl všechna možná jména, tak jsem na něj buď nenarazil, nebo jsem ho přehlédl. V každém případě ho musím někde objednat a ještě letos zasadit. Ještě jednou moc děkuju a přeji hezký den.  Pepa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vlastamann - (32) - 233.225 (?), 25.5.2015 19:54

Měl bych poznámku do diskuze. Concordia je modrá odrůda. Sám ji mám ve vinohradě. Bílou Concordii jsem doposud neviděl.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef 55 - (8) - 148.82 (?), 26.5.2015 6:46

Na Slovensku, bylo to někde u Nitry, jsem skutečně ochutnal bílou concordii a dnes jsem na netu našel i odkaz, kde je historie pěstování této odrůdy stručně popsána. Já jsem do loňska vůbec netušil, že existuje víno s tak exotickou chutí, manželka je z něho nadšená, ale třeba švagrové smrdí a nechutná vůbec. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.46 (?), 28.5.2015 15:40

Áno, konkordia je modrá odroda. Tiež ju pestujem. Biela konkordia to bude skôr domáci názov nejakého bieleho samorodáku.

Ale... sused mi vlani daroval sadenicu s tým že vraj je to práve biela konkordia. Má podobné listy ale ešte samozrejme nezarodila, tento rok sa už ukazujú nejaké strapce tak uvidíme čo to bude, som zvedavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika