O jakou nemoc jde?



host - 161.57 (?) 
11.7.2011 12:23, zobrazeno: 7539x

Dobrý den,

již loni na jaře jsem vysázel dva keře révy. Letos ale nevypadají vůbec dobře. Listy schnou a mají podivně zbarvené fleky.Viz obrázky. Navíc každá asi trpí něčím jiným.

nevíte náhodou někdo o co jde? Poradíte jak révu ošetřit?

díky

Réva
Réva
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 11.7.2011 13:28

Dle mého názoru "druhá réva" je napadena plísní révovou, u "prvé révy" je to rovněž pravděpodobné, ale ty fotografie jsou velmi nekvalitní. To červené zbarvení na fotografiiích listů první révy je věrné? Zaregistrujte se prosím a vložte detailní ostré a barevně věrné fotky. Nejlépe z obou stran listů. Tohle vámi pracně vytvořené "fotoalbum" je sice vizuálně zajímavé, ale pro spolehlivé určování choroby nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
risa - (5) - 161.57 (?), 12.7.2011 12:29

Dobrý den, založíl jsem nové vlákno a doplnil fotografie. díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.104 (?), 11.7.2011 22:28
Dobrý deň! Farebné hnedofialové zmeny vrchu listov (najprv starších) svedčia o nedostatku draslíka. Vinič je draslomilná rastlina. Nezabúdajte ani na horčík a samozrejme na dusík. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
risa - (5) - 161.57 (?), 12.7.2011 12:37

hnojil jsem při výsadbě loni na jaře a letos na jaře hnojivem "Agro Minerální pro vinnou révu". Dle letáku by mělo obsahovat optimální množství draskíku a hořčíku. Hlínu jsem trochu odhrabal nasypal hnojivo a přihrábl zpět. Může to být i přesto nedostatek minerálů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.62 (?), 12.7.2011 14:50
Je možné, že Vaše zahrabané hnojivo deficít draslíka nevyriešilo. Skúste zálievku roztokom iného druhu hnojiva, príp. listové hnojivo. Kruhová škvrna na liste pripomína perenospóru, ale nenapísal ste, či je škvŕn viac a majú na rube listov biely povlak(nálet sporangiofor a sporangií), alebo je to iba ojedinelé poškodenie, ktoré nemusí byť vyvolané plesňou. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fzalud - (1) - 128.246 (?), 13.6.2012 15:47

Dobrý den,
mám na vinné révě něco podobného. Letos jsem jí stříkal 2 x omite a 1 x kuprikolem.

Připojuji obrázek listů. Díky za pomoc. fz



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 234.191 (?), 13.6.2012 21:26

Dobrý deň pán František! Na listoch máte príznaky melanózy viniča vyvolanej hubou Septoria ampelina. Vyskytuje sa častejšie v dáždivom počasí v druhej polovici vegetácie a na podpníkovom viniči (V.riparia, V.rupestris, V.rotundifolia). Škody spravidla nebývajú veľké. 2-3 postreky meďnatými prípravkami by mali problém vyriešiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika