Neroste a neroste



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 130.3 (?)
29.9.2009 11:03

S granulovaným hnojem nemám zkušenosti, ale myslím, že horší nebude. Chce to vyzkoušet - nic tím nepokazíte. Z koňského hnoje jsem vždy měl a mám strach. Když se neodhadne ředění, je to pak vynikající herbicid.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 93.15 (?), 25.9.2009 18:59
Já bych se nebála, teta v Mikulově pěstuje Frankovku a má menší výnosy než my tady v Čechách a to se říká, že Frankovka je dobrá takřka výhradně na Moravě. Podmínky Čech a Jižní Moravy se srovnávají, takže adios Moravo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 26.9.2009 10:59

To, že je réva mělce zasazena, není podle mě ten zásadní problém. Problém je podle mého ten, že mladá réva pořebuje k dobrému startu propustnou půdu a přiměřené prohnojení. V jílové nebo slínové půdě (jak máme na Hané) se bez prokopání révě moc dařit nebude. A myslím, že ani kupovaný substrát není to nejlepší řešení, protože až příliš moc drží vlhko, tím i hniloby. Podle mých zkušeností réva stejně jako papriky milují kravský hnůj (samozřejmě, že nejlepší je uleželý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.44 (?), 27.9.2009 21:20

Když píšete o tom kravském hnoji... Na trhu je granulovaný. Kravský i koňský. Myslíte, že i ten je vhodný?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 130.3 (?), 29.9.2009 11:03

S granulovaným hnojem nemám zkušenosti, ale myslím, že horší nebude. Chce to vyzkoušet - nic tím nepokazíte. Z koňského hnoje jsem vždy měl a mám strach. Když se neodhadne ředění, je to pak vynikající herbicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 1.10.2009 23:27
Dobry den, asi pred ctyrmi lety jsem zasadil vetvicku revy, ke zdi na vychodni stranu, kde je mizerna puda. Vubec nevim, o jakou sortu slo. Bylo to spis jen tak na zkousku, no a na fotce vidite vysledek:). Asi je to tou pudou a taky, ze byla zasazena melce. Presto se nechci vzdat:). Presadil bych ji ke kamenne zdi na jizni stranu do lepsi pudy. Mohu to provest nyni, jak hluboko a mam ji zakratit? Dekuji! Sterba
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 2.10.2009 8:44

Osobně bych váš záměr s přesazením odložil na jaro - nejlépe na cca 1/2 dubna, kdy je optimální doba na sázení nových sazenic. Nyní už přesazením nic nezískáte, nechte kořeny v klidu zakořeněné, rostlina se sama připraví na zimu. Otázkou však je, zda má cenu vynakládat úsilí a čas a přesazovat keřík révy, o jejímž původu nic nevíte. (Mohl byste se dočkat dalšího zklamání). Nebylo by lepší využít dlouhé zimní večery k pročtení zdejších diskuzí na téma volba "těch nejlepších odrůd", na jaře vámi vybranou odrůdu(-y) koupit v zahradnictví (cca 150,- Kč / ks) se zárukou původu a pak se těšit se na krásné a chutné hrozny? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 2.10.2009 11:08
Dekuji za Vasi odpoved! Pro mne toto je vse jen "hokus-pokus". Tu vetvicku, co jsme tenkrat dostali, byla ze stromku, ktery mel male sladke kulicky, ktere moc chutnaly me zene. Tak proto to zkousim. Tu knihu si ale koupim:). Sterba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 195.168 (?), 2.10.2009 11:53

Souhlasím s Wimpim, akorát že 150 korun za sazenici je trochu moc. Letos mi poprvé plodila BG1 (neví někdo civilní název - pokud už existuje?) a ta byla raná a chuťově naprosto vynikající s většími bobulemi. Ale pokud byste chtěl svoji stávající révu rozplodit (jinou další můžete strčit někam jinam), máte-li zeď na fotografii směrovanou na jih nebo nějak podobně, doporučuju v předjaří horní šlahoun zastřihnout do poloviny a ty dva boční všechny pryč. Keřík zalejte roztokem močoviny a superfosfátu 1:1 - roztok musí mít barvu jako napůl s vodou zředěné mléko. - Opakujte ještě 2X vždy po týdnu. Upozorňuju, že to všechno až na jaře. V průběhu dalších měsíců doplňte i další prvky ať už chemicky nebo bio (zákvasy).

Ještě jsem zapomněl upozornit, že je nutné na začátku udržovat 1 šlahoun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 3.10.2009 12:25
Diky! Dam na Vase rady. Sterba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.92 (?), 26.1.2010 15:44
Z vlastních zkušeností vím, že je nejlepší koňský hnůj... Co se týče vrchních připomínek, závisí to vše jen na stylu zimního stříhání!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika