Nero už začína modrať



Stránky: 1,  2   
host - 140.86 (?) 
21.7.2011 21:01, zobrazeno: 16137x
Aj keď momentálne počasie nežičí dozrávaniu hrozna, Irsai Oliver u nás na Záhorí už je ceľkom príjemný pri konzumácii. Takisto pozorujem niekoľko dní prvé modré bobule na odrode Nero, ktorú som vlani naočkoval do jedno- a dvojročného kmienika sorty Pomarančová spolu s očkom KarMaKod. Prírodná závlaha by mala spolu s budúcotýždňovým oteplením pomôcť kvalitnému dozrávaniu hrozna. Keďže sa na niektorých sortách v týždni objavili prvé olejové fľaky na listoch (vinou smáčania vodou z trysiek zavlažovania trávnika), porušil som predsavzatie "2x do roka a dosť" a strieknul som tretíkrát- tentoraz Shavit. Paľo
úroda Nero 15 mes. po očkovaní, oválne bobule vpravo sú KarMaKod
úroda Nero 15 mes. po očkovaní, oválne bobule vpravo sú KarMaKod
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 196.74 (?), 15.8.2011 15:50

Mě modrá a zaměkává Nero až nyní o 3-4 týdny déle než vám. Osvědčuje se ale i v 500 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.140 (?), 15.8.2011 19:45
Som rád, že sa mu darí aj vo vyšších polohách. Napriek tomu, že je to maďarská sorta, má slušnú odolnosť. Navyše má zdravý rast a výbornú rodivosť. U nás už je čierny- tak ako to má v názve. Začíname ho konzumovať- má príjemnú hroznovú chuť, povedal by som: čierna alternatíva odrody Pomarančová. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.74 (?), 17.8.2011 11:30

já budu mít první úrodu, tak jsem zvědavej na chuť. I přez to že na jaře pomrzl, tak nasatil docela dost hroznů. úrodu jsem nereguloval. Letorosty jsem před třemi nedělami zaštípal a i tak mají přez 2 m. Roste fakt dobře a hodně. Na chuˇjsem zvědavý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 17.8.2011 22:28

Nero mi po loňské výsadbě pravokořenné sazenice zarodilo. Střapce i bobule jsou malé ale již sladké. Rostlina roste velmi bujně.

Nero
Nero
Arkadia
Arkadia
Arkadia
Arkadia
Pannonia dopadla dobře
Pannonia dopadla dobře
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.247 (?), 18.8.2011 22:39
Očká Nera od Bredika som hodil do staršieho kmienka. Strapce má, Mirku, ceľkom slušné, nesťažujem si. Je to zrejme vydarený klon. Fotka je z dnešného rána, bočné slnko zhoršilo kontrast. KarMaKod je už tiež vyfarbený, bobule nepraskajú, Krasotka je sladká, výborná, semienka pri jedle necítiť. Paľo
Nero na Záhorí- konzumne zrelý
Nero na Záhorí- konzumne zrelý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.247 (?), 18.8.2011 22:47
Dnes som bol trochu motykou poškriabať burinu pod krami vo vinohrade. Koštujem Dornfelder- na snímke-je prakticky zrelý, chutný. Zobnem do Cabernetu Jura- má síce menšie bobule, ale je ešte sladší. A keď som ochutnal bobulku Cabernet Cortis, cukor ma priam štípal na jazyku. Tento rok je dozrievanie minim. o 10 dní posunuté dopredu. Paľo P.S. Afrikány medzi krami sa mi už roky osvedčili proti hryzcom.
Dornfelder na Záhorí
Dornfelder na Záhorí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.247 (?), 18.8.2011 23:00
Keď už som ráno nafotil zrelú odrodu Nero, pozrel som sa aj na Pamjati Žuravlja, o ktorej som nedávno na fóre pochyboval, že dozreje. Asi sa jej budem musieť ospravedlniť. Aj ona začala modrať. Spravil som dobre, že som zredukoval úrodu strapcov cca na tretinu. Tehlový múr za ňou má za účel akumulovať lúče poobedňajšieho slnka. Po západe slnka sálajúce teplo pomáha dozrievaniu hrozna. Zalievať nemusím, korene dvojročných sadeníc sú rozhodne hlbšie ako popisujú "múdre" knihy a vlahu si vytiahnu. Zaschnutý postrek na listoch je Kuprikol, ktorým som striekal rajčiaky. Obraté plody po uplynutí krátkej OL idú bez problémov poutierať od zvyškov postreku napr. vlhkou viledou. Paľo
Neskorá sorta Pamjati Žuravlja už sa
Neskorá sorta Pamjati Žuravlja už sa "rozkývala"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 19.8.2011 10:45

Zdravím kolegu, který také použil měď těsně před konzumací plodů. Vy máte takouvou trpělivost prohlížet a otírat jednotlivé bobulky? (Já to dokážu jen chvilku, ostatní členové mé rodiny bohužel nikoli, neb jsou méně důvěřiví i trpěliví).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.175 (?), 30.8.2011 17:42
Na záver série snímkov venovaných prevážne odrode Nero si dovolím spomenúť pár protichodných údajov o tejto sorte: na portáli vine.com.ua píšu, že je Nero stredne vzrastná odroda so stredne veľkými strapcami, veľkými bobuľami a strednou úrodnosťou. Kupodivu moje prvé skúsenosti nie sú v súlade s týmto tvrdením. Nero naočkovaný na odrode Pomarančová mi rastie pomerne bujne, úrodnosť má veľkú (ani som nezrátal počet všetkých strapcov, ktoré teraz dojedáme), strapce sú skôr väčšie ako stredné (ten na snímke vážil presne 54 Dg), ale bobule majú iba strednú veľkosť. Jedinou snad nevýhodou sú tvrdé semienka. Chuť dužiny však túto nevýhodu vyvažuje. Paľo
Dozretý
Dozretý "čierny" Nero, úplne vpravo KarMaKod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika