Nedostatečně vyvinuté hrozny



Stránky: 1,  2   
host - 11.151 (?) 
16.8.2015 12:20, zobrazeno: 8796x

Prosím o radu s určením příčiny nedostatečně vyvinutých hroznů. Révu jsem dostal před lety, že se jedná o nějaký stolní hybrid, hrozny jsou přiměřeně velké a chuťově vynikající. Již několik let se dějě to samé, na hroznu je jen několi velkých bobulí a ostatní malinké, ktaré i často opadávají.

 Děkuji za případné odpovědi.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 80.133 (?), 16.8.2015 13:51

tipujem na odrodu Vostorg a zle opelenie pocas kvitnutia :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.48 (?), 16.8.2015 15:26

Děkuji za odpověď, mohu poslat další foto a případný kontakt.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 16.8.2015 19:07

Že nijak nehnojíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.177 (?), 16.8.2015 21:55

Nie som sice ziadny odbornik, ani dlhorocny vinar, ale netusim, co moze mat spolocne hraskovatenie bobuli vinica s hnojenim. Vacsinou je to problem bud nedostatocneho opelenia, tak casty najma u odrod s zenskym typom kvetu, alebo geneticky problem, ked ma odroda priamo k hraskovateniu sklony. Na problem s hraskovatenim v suvislosti s hnojenim som este nenarazil, a to studujem niekolko rokov o vinici co sa da. Co vsak neznamena, ze to tak nemoze byt, len mi to prijde vysoko nepravdepodobne, ked som sa s tym este nikde nestretol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 134.184 (?), 17.8.2015 17:24

Já toto hráškovatění pozoruji u odrůdy Talisman a ta má právě ženský typ květu a potřebuje vhodného opylovače. Nejblíž mám odrůdy Venus a Augusta a asi jí to nestačí. Bobule z dobře opylených květů, jsou ale tak velké, že nahradí i těch několik malých a tak už jsem se s tím smířil. Hnojením to nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 87.226 (?), 17.8.2015 21:20

pestujete tam len tuto jednu odrodu? chcelo by to zasadit pobliz nejaku inu odrodu, s obojpohlavnymi kvetmi, aby bola lepsia sanca na opelenie... muselo byt bud chladnejsie pocas kvitnutia, alebo dazdive pocasie, pripadne nebolo s cim preopelit... nepestujete to niekde v horach? preventivne skuste postriekat zjari mikroprvky, ale tam asi problem nebude...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.6 (?), 18.8.2015 17:13

Chci ještě jednou poděkovat za inspirativní rady. Určitě z jara zkusím aplikovat molybden a pod. Poblíž cca 5m mám odrůdu Irsai Oliver, ale určitě se budu pídit po jiné opylovači. Také přikládám foto listu, jestli se zkutečně jedná o odrůdu Vostrog. Jinak zahrádku mám 210m n.m. v údolí, sluníčko nejde od rána.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 26.8.2015 12:29

Mně to takhle kdysi (to hráškovatění) udělala Panonia Kincse. Nic jsem s tím nedělal, nic jsem nepřihnojoval, ani opylovače nesháněl a příští rok jsem měl normání hrozny - a byla to škoda, protože ty zhráškovatělé byly bez semen...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 26.8.2015 21:23

To same mam u Demetry, Talismanu a Novyj podarek zaporozi. U jinych odrůd jsem to nezaznamenal. Osobne to pricitam mladym rostlinam. Budu sledovat pristi rok kvalitu opyleni a zkusim zvysit davkovani hnojeni na list asi intervencnim Substralem na vinnou revu.Nejlepe dopadla z mladych rostlin Azalia, tuto stolni ruzovou odrudu muzu doporucit. Beskydy 380 m.n.m.Jablunkovský půsmyk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika