Napadení révy - hálčivec?



Stránky: 1,  2   
martincz - (20) - 251.7 (?) 
3.6.2015 1:26, zobrazeno: 15291x

Dobrý den kolegové, prosím o radu, je to hálčivec? A co na to? Omite?

Díky moc.

(Odrůda Solaris, hnojeno nejdříve na list Wuxalem, pak do půdy ke každé rostlině dvě hrsti Orgevitu a trocha síranu draselného, postřik proti houbovým chorobám)

Martin

solaris - napadení
solaris - napadení

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 40.223 (?), 3.6.2015 7:52
Ano, vypadá to na Halcivce. Jestli sezenete Omite, pripadne lze použít Sanmite, Magus, Masai.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 177.52 (?), 3.6.2015 10:27

to nevypadá na hálčivce podle mně, ten dělá tmavý puchýřky-bradavičky zespoda listu vyplněný vatou/hustou pavučinkou. Každopádně živočišný škůdce by to mohl být - pokud je postižení výrazné tak použít insekticid (Omite/Sanmite atp.) Ještě mně napadlo možná by to mohlo být poškození z přehnojení... Jinak jsem myslel že Solaris je rezistent a není nutné ho ošetřovat fungicidama už před květem. Ovšem chápu prevenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.52 (?), 3.6.2015 11:10

Popletl jsem si hálčivce s vlnovníkem, omlouvám se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 3.6.2015 13:49

Je to hálčivec. Tu vatu/vlnu dělá vlnovník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 3.6.2015 14:41

Pokud jde o malé, lokální napadení, tak se postřikem ani moc nezabývám..Napadený list vegetuje a je funkční.Pečlivě ale omyji v předjaří dřevo Sulkou, příp.očistím kmínky od borky. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 138.223 (?), 3.6.2015 16:04

Také na 2 keřích pozoruji menší napadení hálčivcem, které se už několik let opakuje, přestože stříkám Sulkou a později Kumulusem. Jsou to odrůdy Timur a Elica a asi jim víc chutnají než ostatní odrůdy, které se v době vegetace dotýkají těch napadených. Dalších asi 40 odrůd je v pohodě a nikdy jsem na nich hálčivce neobjevil. Ještě asi zkusím nějaký postřik v srpnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xchipsy - (12) - 142.1 (?), 6.6.2015 10:36

Nebudu zakládat nové téma, když se jedná pravděpodobně pořád o to stejné wink

Prosím, poznáte podle fotek "poškozených" listů, zda je to hálčivec, vlnovník, sviluška nebo jiná bestie? Stejné to bylo i loni, nejdříve vše v pohodě a nakonec skoro všechny listy takto krabaté, pokroucené, mizerné (a lonňská úroda taky stála za prd frown

Ještě před rašením jsme postříkali přípravkem Kumulus, později dalšími (na plísně, padlí, škůdce... už nevím co všechno to bylo, Talent, Discus, Reldan...) a stejně je to jak to je. Už si nevím rady a co jsem se ptala (i "velkých" vinařů), tak co člověk, to názor a každý jiný (někdo říká škůdci, někdo že to bylo omylem šplíchnuto RoundUpem - to tedy ani omylem nebylo.. atd atd..)

Existuje něco opravdu účinného, aby réva vypadala jako réva a ne jako pokroucená atrapa? Díky!!!

PS. Ještě dotaz na "chemiky" - je nutné stříkat každý přípravek zvlášť nebo je možné smíchat všechno dohromady do postřikovače a vzít to jedním vrzem? Osobně si myslím, že to není ideální (přeci jen, účinná látka je nějaká chem.sloučenina a myslím si, že bude reagovat s účinnou látkou jiného přípravku a ve finále z toho vznikne něco úplně jiného... nebo se pletu?






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.46 (?), 6.6.2015 10:58

Vyzerá to na poškodenie herbicídom (alebo výparom herbicídu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
xchipsy - (12) - 142.1 (?), 6.6.2015 11:55

Ale jak by se tam dostal? Jediné, co jsme stříkali, byl chodník, a to tak, že na postřikovači byl nasazený takový ten "trychtýř" a šlo se těsně nad zemí. A samozřejmě za bezvětří. Pole - kde jezdí "komáři" - je dost daleko od révy (máme ji na dvoře a zahradě), navíc víceméně schovanou - příp. postřiku "stojí v cestě" stromy, keře, hráně dřeva apod.. sad  Nejde mi to do hlavy, protože třeba na zahradě, kde jsou v řadě vedle sebe mladé hlavy červeného vína, tak jedna má zkroucené skoro všechny listy a hned ta vedlejší jen pár a zase ta další hodně.. Když jsem to porovnávala s fotkami tady v diskuzích, připadá mi to, jako nějaký ten roztoč, ale vážně nevím. Loni to bylo stejné, ale předloni (a v dřívějších letech) vůbec, to už v téhle době byly hlavy solidně obrostlé (letos je to mizérie) a listy velké jako dlaň, rovné jak papír... indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika